Konya’dan Halep’e Un Ve Gıda Yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ve Konya İl Müftülüğünce 2017 yılı Ramazan ayında organize edilen

27.04.2019 23:13, 4 ay önce eklendi.
Konya’dan Halep’e Un Ve Gıda Yardımı

Konya’dan Halep’e 1 Çuval Un Kampanyası” devam ediyor.

Hayırsever vatandaşların ve Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ile 31 ilçe şubesinin katkılarıyla alınan dört tır un ve insani yardım malzemeleri Halep’e ulaştırılmak üzere Kilis Öncüpınar sınır kapısına gönderildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “2017 yılı Ramazan ayında “Halep’te insanlık ölmesin” sloganıyla başlattığımız “Halep’e Bir Çuval Un Yardımı” kampanyasında bugün 9.Parti unumuzu gönderiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılan yardımların desteğiyle bugüne kadar toplamda 52 tır olmak üzere 1340 ton un sevkiyatı yapmış olduk. Bu güne kadar yapılan un yardımlarının maliyeti ise 1.723.029,76 TL’dir.  Ayrıca insanı yardım tırımızda 10 ton toz şeker, 2 ton beyaz fasulye, 2 ton nohut, 2 ton pilavlık bulgur, 2 ton pilavlık pirinç, 2 ton ayçiçek yağı, 2 ton salça, 2 ton beyaz peynir olmak üzere toplam 24 ton yardım götüreceğiz. 

Göndermiş olduğumuz unlar, Türkiye Diyanet Vakfımızın lojistik merkezinde kurulan günlük 300 bin ekmek üretilen fırında kullanılarak El-Bab, Azez ve Cerablus bölgelerinde bulunan yaklaşık 500 bin kardeşimizin sofrasına ekmek olarak ulaşacaktır. “Konya’dan Halep’e Bir Çuval Un” kampanyamız bugün yapılacak sevkiyatlarla sınırlı kalmayacak. Şu anda yardımlarımız devam ediyor. Bir çuval un bedelimiz 85’tl olup, yardım etmek isteyen hayırsever kardeşlerimizin Türkiye Diyanet Vakfı Konya şubemiz, müftülüklerimiz ve camilerimizde asılı olan banka hesap numaralarına yardımda bulunabilirler.  ”dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu