Kulu’da çocukları koruyucu ve destekleyici tedbirler konuşuldu

Konya’nın Kulu ilçesinde çocukları koruyucu ve destekleyici tedbirlerin konuşulduğu toplantı düzenlendi.

27.04.2019 18:18, 12 ay önce eklendi.
Kulu’da çocukları koruyucu ve destekleyici tedbirler konuşuldu

Çocuk Koruma Kanunu gereğince İlçe Kaymakamı Ali Edip Budan başkanlığında çocukları koruyucu ve destekleyici tedbirlerin konuşulduğu toplantı gerçekleştirildi.

İlçedeki kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Ali Edip Budan, önemli olanın çocukların gerek ailelerinin yanında gerekse bulundukları ortamda güvenle yaşamaları, ergenliklerini ve büyüme çağındaki zamanlarını sağlıklı, nitelikli ve kaliteli geçirmeleri olduğunu söyledi. Budan, “Gerek aile içinde olsun gerekse aile dışında olsun çocuklar başta cinsel istismar olmak üzere bu tarz menfi durumlarla karşılaşmamalarıdır. Allah göstermesin bu ve benzeri şeylerle karşılaşmaları halinde de onların hem korunması hem bu kötü durumdan kurtulmaları hem de tedavilerinin sağlıklı bir şekilde yapılması ve tekrar normal hayata dönebilmeleri açısından her kurumun üstüne düşen yapması gereken vazifeleri görüştük. Bu somut dosya ve kişiler üzerinde hangi tedbirlerin alınması gerektiği ve bu konuda adliyemize, belediyemize, Halk ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün üstüne düşen konularda tartıştık” dedi.

Anahtar Kelimeler: KuluDestekKona

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat