Altınekin’de, Asker Uğurlama Geleneğini Yaşatılıyor

Altınekin ilçesinde her yıl her asker alma döneminde askere gidecek ailelerin gençlerine askere gitmeden önce verdiği yemek geleneksel

08.04.2019 01:05, 5 ay önce eklendi.
Altınekin’de,  Asker Uğurlama Geleneğini Yaşatılıyor

Altınekin ilçesinde her yıl her asker alma döneminde askere gidecek ailelerin gençlerine askere gitmeden önce verdiği yemek geleneksel olarak yıllardır yaşatılıyor.

Her yıl askere alma döneminde askere gidecek gençlerin aileleri tarafından verilen yemeğe, ilçe halkı tarafından yoğun bir ilgi gösteriliyor.

Altınekin ilçesinde askere gidecek olan Pehlivan ailesinin oğlu Mehmet Pehlivan için verdiği asker uğurlama yemeğine; akrabaları, ailenin yakınları, dostları ile Altınekin Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu, yönetim kurulu üyeleri, ilçe protokolünün yanı sıra, STK temsilciler, askere gidecek olan gençler ile arkadaşları, ilçe halkı katıldı.

Askere alınacak olan Mehmet Pehlivan babası Naci Pehlivan oğlunu askere uğurlamadan önce bir yemek verdiğini belirterek, “İlçemizde geleneksel olarak yaşattığımız asker uğurlama yemeğinde, askere gidecek olan gençlerimizi arkadaşları, akrabaları, ilçe halkımızla buluşturuyoruz. Her asker alma döneminde ilçemizde ve köylerimizde askere gidecek olan gençler için aileleri tarafından yemek verilerek, bir eğlence düzenlenir.  İlçe olarak yıllardır askere gidecek olan gençler için asker uğurlama yemeğini geleneksel olarak yaşatıyoruz. Amacımız ilçemizde birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Askere gitmeden önce askere alınacak gençlerimizle buluşarak güzel bir gün yaşamaktır” dedi.

Mehmet Pehlivanın babası Naci Pehlivan yemeğe katılanlara geleneksel Konya etli pilavı ikram etti.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu