Konya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Vural,”Tarımı destekleyip, ihracatı arttıracağız

Konya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Vural, Konya’da tarımı destekleyerek, ihracatı attıracaklarını söyledi.

19.03.2019 22:48, 12 ay önce eklendi.
Konya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Vural,”Tarımı destekleyip, ihracatı arttıracağız

Konya’nın tarımda hak etmediği bir yerde olduğunu dile getiren Konya Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Vural, “Konya’mız Türkiye genelinde tarım ve tarımsal ürünleriyle tanınmaktadır. Tarım ve tarımsal ürünlerde potansiyeli çok yüksek olup,   hak ettiği bir yerde değildir. Biz çiftçimizin ve üreticimizin yanında olup her türlü desteği vererek, ihracata ağırlık vereceğiz. Dünyada markalaşmış olan TORKU gibi, çiftçi birlikleri ve kooperatifleşmeye ağırlık vererek hem üretimde hemde ihracatta Konya’yı bir tarım üssü haline getireceğiz. Hollanda’nın yüzölçümü Konya’mızdan çok az büyük olmasına rağmen dünyanın tarımda önemli bir ihracatçı ülkesidir. Geliri de bizim ülkemizin 5 katıdır.  Neden Konya Hollanda’nın tarımı gibi tarımda başarılı olmasın. Neden Konyalı üreticilerimiz kazanmasın. Bize görev verirseniz Konya’yı tarımda bir üst haline getirip, ekonominin canlanması için elimizden geleni yapacağız. Tarımda hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Musatafa VuralKonyaTarımm

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat