Yokuş “Birliğimiz ve Beraberliğimiz Bozulmazın”

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönümünde, Konya Valiliğince düzenlenen

19.03.2019 22:39, 4 ay önce eklendi.
Yokuş “Birliğimiz ve Beraberliğimiz Bozulmazın”

18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitleri anma programında katıldı. Törenin ardından Şehitlik ziyaretinde bulunan Yokuş, İyi Parti Seydişehir ilçe Başkanlığının Çanakkale şehitleri için hazırlamış olduğu etkinliğe katıldı. Etkinlikte, Çanakkale Savaşı sırasında askerlerin bir günlük yemek istihakı olan bulgur pilavı, üzüm hoşafı ve yarım ekmek vatandaşlara dağıtılarak o günler canlandırıldı.

Yokuş, Çanakkale şehitlerini anma etkinliğinde şu sözlere yer verdi. 

“Bugün çok anlamlı bir gün Yedi düvele karşı Çanakkale’de destan yazan bir avuç vatan evladının hikayesi. Türk tarihine baktığımız zaman 5 bin yılı aşkın tarihimizde yüzlerce binlerce kahramanlık destanı vardır. Bu destanlardan biri de Çanakkale’dir. Ağır şartlarda yokluk, yoksulluk ve imkansızlık içinde sadece “vatan ve namus” diyen ecdatlarımız,şahadet şerbetini içerek peygamberimize komşu oldular.

Büyük Atatürk o günler için diyor ki “Siperler arasındaki mesafe 8 metre, üç dakika içinde siperlere giren asker şehit oluyor. Üç dakika içerisinde öleceklerini bile bile öyle bir sabırla ve metanetle sıralarını bekliyorlardı. Yarabbi dedim, işte bu millet ve bu milletin evlatları asla esir alınamaz.”

Yokuş “Çanakkale zaferimiz, Türk Milleti olarak milli şuurun, istiklal mücadelesinin en gurur verici zaferidir.Çanakkale’yi anlamak için yaşamak gerekir. Türkü tanımak için Türk ile yaşamak gerekir. İnsanı tanımak için Türk Milletiyle yaşamak gerekir. Çanakkale’yi unutmayız. Vatanın içinde bulunduğu sıkıntıları görüp, cepheden cepheye koşan ecdadımızı unutamayız.Bu güzel vatanda, hür ve bağımsız yaşıyorsak ecdadımıza borçluyuz.  Her birimizin geçmişinde mutlaka bir şehit vardır. Ya Çanakkale’de kalmıştır ya yemen çöllerinde ya da Erzurum tabyalarında ya da balkan savaşlarında…

Şunu çok iyi bilmeliyiz.Sebebi ne olursa olsun, hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım, bu vatan topraklarında yaşayan 82 milyonu kardeştir. Birbirimizi ayıran anlaşışlara prim verirsek “sen” “ben” davasına kapılıp, bir bütün olarak göremezsek, şehitlerimiz bize şefaat etmezler. Peygamberimiz bize şefaat etmez. Çünkü bu topraklar şehit kanıyla yoğrulmuş mübarek ve kutsal topraklardır. “Başka Türkiye yok, başka Türk Milleti yok” anlayışı için, farklılıklarımızı bir zenginlik olarak kabul etmeli, milli birlik ve beraberlik şuuruna ulaşmalıyız.

Bu sebeple rabbim bizlere bir daha düşman çizmesi göstermesin, birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Şehitlerimiz bizlerden razı olsun. Şehitlerimize ne kadar minnet etsek azdır. Onlara sorumluluklarımızı ve görevlerimizi yerine getirmek hepimizin boynunun borcudur. Bize düşen görevde aynı kararlılık ve milli şuur ile daha çok çalışarak, ülkemizi kalkındırmak ve evlatlarımıza huzurla yaşayacak bir Türkiye bırakmaktır. Bu vesileyle aziz ve kahraman şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle yadediyorum.”

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu