ÇYDD’ den, kadınlar gününde için şiir dinletisi ve tiyatro

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Konya Şubesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar

12.03.2019 13:33, 3 ay önce eklendi.
ÇYDD’ den, kadınlar gününde için şiir dinletisi ve tiyatro

gününde sokak tiyatrosu, etkinlikler ve şiir dinletisi düzenledi.        

İki süren etkinliklere ve şiir dinletisine ÇYDD Konya Şube Başkanı Fatma Sibel Ünsal, yönetim kurulu, dernek üyeleri, öğrenciler ve gönüllüler katıldı.

Gedavet Parkında öğrencilerin hazırlayıp sunduğu sokak tiyatrosu büyük beğeni toplarken, Saz ekibi ve öğrenciler şarkı ve türkü söyledi. Öğrenciler tarafından konuk dinleyicilere kadın ve çocuklara mor kurdele, çiçek ve günün önemini belirten özlü sözler dağıtıldı.

Dernek binasında Şair- Yorumcu Hidayet Çakır ve Eğitimci- Şair Ahmet Üresin tarafından düzenlenen Şiir dinletisinde, günün önemini belirten şiirler okundu. Öğrencilerden oluşan saz ekibi de şiirlere eşlik etti. Yine öğrenciler şarkı ve türkü söyledi. Konuk şairler ve özellikle öğrencilerin şiir okumaları sağlandı. Katılan şiir sevenler bu etkinliğin yeniden yapılmasını istediler.

Kadınlara Her Alanda Fırsat Eşitliği Sağlanmalıdır

ÇYDD Konya Şube Başkanı Fatma Sibel Ünsal konuşmasında, “Kadınlar olarak bizim isteğimiz her alanda fırsat eşitliğidir. Kadınların özgür ve eşit bireyler olarak yaşamak için verdikleri mücadele siyasal boyutlu bir olaydır.  Türkiye'de kadınlar özellikle 1926'da Türk medeni kanununun kabulünden beri kadın erkek eşitliğine sahiptir. Bu temel hak, Atatürk'ün kadınlara armağanıdır. Kadınların var olan sorunları çözüme kavuşturmalı ve önündeki engeller kaldırılmalıdır. Bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa