İmam Hatip Medya Okulunda İkinci Dönem Başladı

Konya İmam Hatipliler Derneği (KİMDER) tarafından yürütülen İmam Hatip Medya Okulu Projesinin ikinci dönemi başladı.

11.03.2019 20:10, 12 ay önce eklendi.
İmam Hatip Medya Okulunda İkinci Dönem Başladı
Konya’daki İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrenciler radyo, televizyon ve internet yayıncılığı alanlarında projeye başvurabiliyor. 
KİMDER tarafından Selçuklu İlçe Belediyesi’nin desteğiyle yürütülen İmam Hatip Medya Okulu Projesinde ikinci dönem kayıtları başladı. İlk dönemde 70 öğrenci, teorik ve uygulamalı medya eğitimlerinin sonunda, oluşturulan radyo ve seslendirme atölyeleri ile internet haber sitesinde kendi içeriklerini üreterek yayıncılık yaptı. Projenin ikinci döneminde seslendirme ve radyo eğitimlerinin yanında görüntülü yayıncılık ve internet yayıncılığı eğitimleri de alacak. 
KİMDER Başkanı Salih Zeki İnce, medya okulu projesinde beklediklerinden daha fazla verim aldıklarını söyledi. İmam Hatip öğrencilerinin medya alanında daha aktif olması amacıyla çalışmayı başlattıklarını ifade eden İnce, “lise öğrencisi olmalarına rağmen profesyonel denilebilecek içerikler ürettiler. Kısa sürede seslendirme ve radyo programı yapabilecek, haber ve söyleşi yapıp yazıya dökebilecek düzeye ulaştılar. Gerek öğrenciler gerekse aileleri bu eğitimlerden çok memnun kaldı. Yeni dönemde başvuruların artmasını bekliyoruz. İkinci dönem için projeye yeniden destek veren Selçuklu Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Konyaİmam HatipOkulMedya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat