Konya'da Ekranla oynama akranla oyna projesi hayata geçirilecek

Konya Büyükşehir Belediyesi, teknolojinin denetimsiz ve aşırı kullanımının çocuklar üzerinde ciddi zararlar oluşturmasını

06.03.2019 14:50, 2 yıl önce eklendi.
Konya'da Ekranla oynama akranla oyna projesi hayata geçirilecek

engellemek amacıyla “Ekranla Oynama, Akranla Oyna” ismiyle bir projeyi hayata geçirerek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, denetimsiz ve aşırı teknoloji kullanımı dolayısıyla, özellikle gelişim çağındaki çocuklarda telafisi imkansız hasarların meydana gelmemesi adına önemli bir projeyi hayata geçirecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Çocuklarımızın cep telefonu ve oyun konsollarına bağımlı hale gelmemesi için geçmişten gelen oyunlarımızı çocuklarımıza hatırlatacağız. Ekranla Oynama, Akranla Oyna projemiz ile çocuklarımızın bu oyunları oynayarak takım ruhunun ve mahalle arkadaşlığı kavramının gelişmesini amaçlıyoruz” dedi.

“Tüm çaba bilinçli nesiller için”

Aile fertlerinin birlikteyken sohbet etmesi, kitap okuması, medya okuryazarlığına yönelmesi için teknoloji bağımlığı ile mücadele edeceklerini ifade eden Başkan Altay, bu konuda geleneksel oyunların oynanması için okul bahçelerinde sokak oyunları ile ilgili düzenleme yapacaklarını, uyarıcı tanıtım filmleri ve muhtelif etkinlikler gerçekleştireceklerini kaydetti. Başkan Altay, “Her ebeveynin çocuklarının istikbali için kaygı duyması normaldir. Teknolojinin bu denli çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde etki oluşturması, ekran başında bu kadar çok vakit geçirmesi toplumumuzun kanayan bir yarası. Farkındalık oluşturarak, kolektif bir çabayla çocuklarımızı daha sağlıklı, bilinçli ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştireceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: EkranKonyaOyun

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat