Hastanelerimizi Elbirliği İle Zirveye Taşıyoruz

Sağlık Bakanlığı Bebek Dostu Hastane Ulusal Değerlendirme Ekibi ‘Emzirmenin Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları

01.03.2019 10:05, 2 yıl önce eklendi.
Hastanelerimizi Elbirliği İle Zirveye Taşıyoruz

Programı kapsamında ilimize gelerek çeşitli sağlık tesislerinde incelemelerde bulundular. Konya’da bebek dostu hastane unvanı taşımayan Özel bir Hastanesi ve Özel  Meram Hastanesi’ni ziyaret eden ekip üyeleri mevcut iki özel hastanenin de gerekli kriterleri yerine getirdiğini rapor ederek ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı alması görüşüyle Sağlık Bakanlığı Anne Sütü Üst Komitesine sunulmasına onay verdiler.

Konya’nın Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında yürütülen çalışmalarda önemli bir konumda bulunduğunu ifade eden Sağlık Bakanlığı Bebek Dostu Hastane Ulusal Değerlendirme Ekibi Başkanı Dr. Semra Gümüş, hastaneleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 10 adım kuralına göre değerlendirerek puanlandırma yaptıklarını vurguladı. 

Sağlık Bakanlığı Bebek Dostu Hastane Ulusal Değerlendirme Ekip Başkanı Dr. Semra Gümüş ve ekip üyeleri, değerlendirilen 7 hastanenin idarecileri ile İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bir araya gelen Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da yaptıkları çalışmalar nedeni ile ulusal değerlendirme ekibine teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak kamu, özel ve üniversite hastanelerine eşit mesafede olduklarını belirterek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da “ Altın Bebek Dostu İl unvanı bulunan bir şehir olduğumuz için yapılan bu değerlendirmeler bizim için büyük önem arz ediyordu. Yapılan değerlendirme ve incelemeler neticesinde Altın Bebek Dostu İl’ unvanımızı devam ettiriyor olmaktan dolayı memnunuz” dedi.

Konya sağlığı adına özel ve üniversite hastanelerinin yapmış olduğu çalışmalardan da bahseden Prof. Dr. Koç, “Konya olarak hedeflerimiz çok yüksek, ülkemizin sağlığında Konya’mızın bir marka olmasını hayal ediyor ve bu hedef doğrultusunda kamu, özel ve üniversite olarak birlikte çalışıyoruz. 2018 yılı içerisinde Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz ‘Anne Dostu Hastane’ unvanı almaya hak kazanan kendi kulvarındaki ilk hastane olmayı başarmıştı, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz de şu anda aynı yolda ilerliyor. İnşallah şehrimizde hizmet sunan tüm hastanelerimizdeki kalite standartlarını Konya adına el birliği ile zirveye taşımak istiyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Anahtar Kelimeler: Sağlıkkonya

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat