Konya Nufus Müdürcüklerinde Yoğunluk yaşanıyor

Konya Meram-Karatay ve Selçuklu Nüfus Dairelerinde çipli nüfus kimlik kartlarının yanı sıra ehliyet ve pasaportların da Nüfus ve Vatandaşlık

13.02.2019 15:36, 5 ay önce eklendi.
Konya Nufus Müdürcüklerinde  Yoğunluk yaşanıyor

İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilmesinden dolayı, özellikle Konya Merkezde bulunan üç nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşanıyor. Personel eksikliği yoğunluğu tetiklerken, hizmetler yoğunluk nedeniyle S.O.S veriyor.

Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, “Son günlerde Konya Meram, Karatay ve Selçuklu Nüfus Dairelerinde son günlerde yaşanan yoğunluk, yetersiz personel eksikliği ve yoğun iş talebinden kaynaklanıyor.”dedi

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, “ Nüfus dairelerindeki yetersiz personel ve bunun üzerine 82 milyon çipli nüfus kimlik kartlarının değişmesi ehliyet ve pasaportlarında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel müdürlüğüne devredilmesinden dolayı Özellikle Konya merkezdeki Karatay, Meram ve Selçuklu nüfus dairelerindeki yoğunluk her geçen gün artmakta ve personel sayısı az olması yoğunluğu tetiklemektedir. Yoğunluk ise hizmetlerin aksamasına sebep olmaktadır. Hükümet ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinin bir an önce personel sayılarının artırılması için çalışmaların yapılması gerekmektedir. Yeterli personel sayısına ulaşıldığı takdirde hem personel, hem de vatandaş rahat bir hizmete kavuşacaktır.

Nüfus Müdürlüğü’ndeki personel yetersizliği konusunda sıkça şikâyet alıyoruz. Adres beyanı, Kimlik değişimi, pasaport, Ehliyet değişimi, ölüm doğum, ikametgâh belgesi başta olmak üzere yüzlerce işlem yapılmaktadır. Mevcut olan personel verilen görevini özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürmesine rağmen vatandaşlar işlem yaptırmak için saatlerce beklemek zorunda kalıyor.

Konya Karatay, Meram ve Selçuklu İlçe Nüfus müdürlüklerindeki yoğunlukların bir an önce azaltılması için özelikle bu üç ilçe nüfus dairelerinde personel yetersizliğinin giderilmesi lazım. Personel sırtında çok büyük bir yük var.Bu yükün hafifletilmeli, yetkililerden bu konuda bir an önce çalışma yapmalarını talep ediyoruz. Talebimiz yerine geldiği takdirde Nüfus dairesi çalışanlarımız rahat hizmet verebilecek. Vatandaşlarımız ise sıkıntısız ve beklemeden hizmetlerini alabileceklerdir.”dedi.

Nüfus Dairelerindeki yoğunluk ve hizmetin aksaması konusunda görüşlerini belirten Vatandaşlar ise, işlemlerini yaptırmaları için önce randevu almalarına rağmen, yoğunluğun çok ve eksik personelin olması nedeniyle uzun süre hizmet alabilme adına Nüfus daireleri önünde  beklediklerini vurguladılar.Yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmeleri gerektiğini söylediler.

 

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa