23. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve “Mozaik” İsimli Fotoğraf Sergisi

Konya’nın en köklü Derneklerinden biri olan KONFAD - Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin 23. Kuruluş Yıldönümü’nde,

10.02.2019 13:58, 7 ay önce eklendi.
23. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve “Mozaik” İsimli Fotoğraf Sergisi

Tarihi İstasyon Evleri’ndeki yeni binasının açılışı ve “Mozaik” İsimli Fotoğraf Sergisi ile yeni sezona başladı.

Çok sayıda sanatsever davetlinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan Konya eski milletvekillerinden ve aynı zamanda fotoğrafçı olan Mustafa Kabakcı “Bu tür sanat merkezlerinin daha çok yaygınlaşması daha geniş kitlelere ulaşmak için araçtır. Bu noktada da desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.

KONFAD Başkanı Erkan Mumcu ise yaptığı konuşmada “23. Yılını kutlayan KONFAD’ın fotoğraf sanatına olan ilgiyi, sevgiyi ve toplumsal farkındalığı arttırmayı hedeflediklerini ve bunun için de çeşitli etkinliklerde bulunduklarını” kaydetti. Sergilerin yanı sıra fotoğraf atölyeleri, fotoğraf gösterileri ve fotoğraf gezileriyle fotoğraf severleri sihirli bir dünyaya davet ettiklerini belirten Mumcu, “Dünya’ya bir merceğin arkasından bakmayı seven, ışığın ve renklerin büyülü dünyasına hayranlık duyan herkesi her hafta Salı günleri düzenlediğimiz fotoğraf gösterilerine, fotoğrafın en ince ayrıntısına kadar öğretildiği derslerimize ve yeni yerler tanıma fırsatı bulduğumuz gezilerimize davet ediyorum” şeklinde konuştu. Dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan “Mozaik” isimli sergi açılışa gelen sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

KONFAD HAKKINDA…

Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği, kısa adıyla KONFAD, Konya'da kültür ve sanat etkinlikleri yönünden bir boşluğu doldurmak, fotoğraf severleri ve sanatçılarını bir araya getirmek, aralarında dostluk, dayanışma, iletişim sağlamak ve ortaya konacak ürünleri sergilemek, sanatsal bilimsel ve toplumsal yönleriyle fotoğrafçılığın yaygınlaşmasını, gelişmesini temin etmek amacıyla 1996 yılında kurulmuştur. Konya ve çevresinde fotoğrafla gönül bağı bulunan her yaş, meslek ve konumdan insanı çatısı altında toplayan KONFAD'ın üyeleri AMATÖR ruhla profesyonel fotoğraf çekme gayreti içindeki arkadaşlarımızdan oluşur.

Kuruluşundan bu yana 23 yıllık süreçte 1000'e yakın saydam gösterisi, 40 fotoğraf sergisi, sayısız gezi, değişik düzey ve konularda 54 fotoğraf eğitim seminerini fotoğraf severlerle buluşturan KONFAD, 10 binlere hitap etmenin mutluluğunu yaşıyor

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu