YÖK, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Ve TÜBİTAK İle İşbirliğini Artıracak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)

29.01.2019 19:52, 10 ay önce eklendi.
YÖK, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Ve TÜBİTAK İle İşbirliğini Artıracak
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında bilhassa doktora işbirliğine yönelik protokoller imzalanacak. 
YÖK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK ile işbirliğini artıracak. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında gerçekleştirilecek olan imza törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK üyeleri, ilgili kurum yöneticileri ve bütün üniversite rektörleriyle birlikte araştırmadan sorumlu rektör yardımcıları katılacak. Toplantının başlangıcında gerçekleştirilecek olan açılış konuşmalarının ardından, Sanayi ve Teknolojı Bakanlığı ile YÖK arasında yapılacak işbirliğine ilişkin çerçeve protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından imzalanacak. Törende ayrıca YÖK ve TÜBİTAK arasında YÖK 100/2000 ile YÖK-YUDAB yurt içi ve yurt dışı “doktora burs programlarında işbirliği” ile “YÖK - TÜBİTAK Doktora Programı” projesine ilişkin is birliğini içeren iki adet protokol, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından imzalanacak. Toplantıya katılan rektör ve ilgili rektör yardımcıları, toplantının sonunda yer alan soru- cevap ve görüş bölümünde konuk Bakana ve YÖK Başkanına soru sorarak, görüş ve önerilerini iletebilecek.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu