Bozkır'da Sarıkamış Şehitleri Anısına Yürüyüş Gerçekleştirildi

Bozkır’da, Sarıkamış harekatının 104. Yıl dönümünde, Sarıkamış şehitlerini anmak için, Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar

09.01.2019 11:17, 2 yıl önce eklendi.
Bozkır'da Sarıkamış Şehitleri Anısına Yürüyüş Gerçekleştirildi

ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ün öncülüğünde yürüyüş gerçekleştirildi. İlçe merkezinde bulunan anıt meydanından gençlik merkezine kadar devam eden yürüyüşe çok sayıda kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra, öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı.

Sarıkamış harekatının 104. Yıl dönümünde Bozkır’da gerçekleştirilen yürüyüşün akabinde gençlik merkezinin spor salonunda düzenlenen anma etkinliğinde, Bozkır İmam Hatip öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Akabinde etkinlik Bozkır İmam Hatip Orta Okulu öğretmenlerinden Mustafa Ak’ın Sarıkamış harekatı konusunda yapmış olduğu sunumuyla devam etti.

Sunumdan sonra konuşan Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Sarıkamış harekatının, milletimizin, ecdadımızın maneviyatının en yükseklere ulaştığı harekatlardan biri olduğunu vurguladı. Geçmişimizden ders alıp, o maneviyatı anlayıp, o vatanseverliğe ulaşmanın ülkemizin geleceğini şekillendirmede büyük öneme sahip olduğunu sözlerine ekleyen Kaymakam Bayraktar, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Erdoğan’a ve katılımcılara teşekkür etti. 2018 yılında açılışı gerçekleştirilen Gençlik merkezine müdür atamasının yapıldığını, yakın zamanda çok kapsamlı bir şekilde hizmete başlayacağını da sözlerine ekleyen Kaymakam Bayraktar, “Gençlik merkezinin daha etkin ve donanımlı kullanılması için planlamamızı yürütüyoruz. Tüm öğrencilerimizi burada ağırlamak, bu yapının tüm öğrencilere hizmet vermesini sağlamak için Belediye Başkanımız İbrahim Gün ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle kapsamlı bir planlama yapıyoruz. Bu vesileyle bu hizmetin buraya kazandırılmasında da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sarıkamış ruhuyla, Çanakkale’de vermiş olduğumuz mücadele ruhunun birbirine benzediğini söyleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi, “Bugün şehitlerimizi anmak, Sarıkamış harekatının ne anlama geldiğini anlamak amacıyla burada bulunuyoruz. Çünkü Sarıkamış harekatı, tarihimizde çok önemli bir yere sahiptir. Çanakkale’de vermiş olduğumuz mücadele ruhu, Sarıkamış ruhuyla aynıdır. Çanakkale ne kadar önemliyse, Sarıkamış da aynı şekilde önemlidir. Bu anlamda bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat