Kayseri’den Öksüz’e kitap armağanı

Şeyh-ülHattatîn Hüseyin Öksüz’e“Asitane’nin Son Dervişi Mehmet Dede” adlı kitabı armağan eden

31.12.2018 11:21, 2 yıl önce eklendi.
Kayseri’den Öksüz’e kitap armağanı

Gazeteci Yazar Kayseri: “Ben hüsnü hat ile ilgili bütün bilgilerimi 15 sene beraber oturduğum Hattat Hüseyin abiye borçluyum.”

 

Gazeteci-Yazar İhsan Kayseri, Şeyh-ülHattatîn Hüseyin Öksüz’e, kitap hediye etti.

Konya Aydınlar Ocağı’nda gerçekleştirilen ve Şeyh-ülHattatîn Hüseyin Öksüz’ün sohbetinin ardından gerçekleştirilen teşekkür merasiminde gazeteci-yazar İhsan Kayseri, programı tertipleyen Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü’ye teşekkür ettikten sonra hatıralarını anlatan Hattat Hüseyin Öksüz’e, kendi yazdığı “Asitane’nin Son Dervişi Mehmet Dede” adlı kitabı armağan etti.

“Ben hüsnü hat ile ilgili bütün bilgilerimi 15 sene beraber oturduğum ve bulunduğum Hattat Hüseyin abiye borçluyum” diyen gazeteci-yazar Kayseri, Mehmet Arısoy Dede’nin hayatını ve kendisiyle ilgili yazı şiir ve belgeleri bir kitapta topladığını belirterekşunları söyledi: “Mehmet ArısoyDede 1874 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 10 Ekim 1957 yılında da Konya Asitanedeki hücresinde vefat etti. Kabri Üçler Mezarlığındadır. Asitane’nin son dervişinin hayatını “Asitanenin Son Dervişi Mehmet Dede” kitabımızda anlattık. Asitane’ye hizmetlerini,  el yazısıyla notlarını, bir takım belgelerikitabımızda geleceğe taşımayı amaçladık.”

Anahtar Kelimeler: İhsan Kayserikitapkonyabasın

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat