Beyhekim, Türkiye geneline Plastik cerrahide de hizmet veriyor

Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdulcelil Kalem son yıllarda Beyhekim hastanesinin

20.12.2018 15:39, 1 yıl önce eklendi.
Beyhekim, Türkiye geneline Plastik cerrahide de hizmet veriyor

Obezite Cerrahisinde başarılar elde ettiğini ve Türkiye genelinde gelen hastalara da hizmet verdiğini söyledi.

Beyhekim Devlet Hastanesinin Sağlık Turizminde Konya’nın yüzakı olduğunu kaydeden Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdulcelil Kalem, “Obezite cerrahisi akabinde hastanın zayıflamasıyla oluşan sarkmalar Plastik Cerrahi kliniğimizdeki operasyonlarla tedavi edilmektedir. Türkiye’nin birçok gelişmiş merkezlerinde yapılan bu tedavi Konya’da Beyhekim hastanemizle yapılmaktadır. Hastane olarak özellikle plastik cerrahi branşında hastanemize Konya dışından gelen hastalara hizmet veriyoruz. Bu alanda da başarılıyız. Bu bağlamda sağlık turizmi açısından hastanemiz Konya’nın yüzakı haline geldi. Bu yapıya kavuşmaktan ve Konya ve Konya dışından gelen hastalarımıza hizmet verip, sağlığına kavuşmalarından dolayı mutlu oluyoruz” dedi. 

Obezite Günümüzün En Çok yaşanan Sağlık Problemlerinden Biridir

Obezite hastalığının günümüzde en çok yaşanılan sağlık problemlerinden birisi olarak karşımıza çıktığına dikkat çeken Beyhekim Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzamını Dr. Arif Aydın, “Obezite günümüzdeki en önemli sağlık problemlerinden biridir. Kişinin yaşam kalitesini bozmakla birlikte tansiyon, diyabet gibi hastalıkları da tetikleyerek önemli sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Günümüzde obezite ile mücadelede çok çeşitli yöntemler kullanılmakta; spor, diyet gibi yaşam tarzı değişiklikleri, akupunktur gibi alternatif tıp yöntemleri ve obezite ameliyatları en çok başvurulan yöntemler arasındadır. Hastalar bu yöntemlerle obeziteden kurtulduktan sonra aşırı kilo kayıpları sonucu deride sarkmalar oluşabilmektedir. Bu sarkmalar hijyen problemlerine yol açabilmekte, hastalar kıyafet seçiminde zorlanmakta, özgüven eksikliği oluşabilmektedir. bu problemlerden kurtulmak ve daha estetik bir görünüme kavuşmak için bu aşamada devreye Plastik Cerrahi girer. Obezite sonrası yapılan estetik cerrahi işlemlere post bariatrik cerrahi denir. Obezite cerrahisinden yaklaşık 1 yıl sonra bu operasyonlar yapılabilir fakat kilo verme süreci bitmiş olmalı ve hastalar en az 3 aydır aynı kiloda olmalıdır. Aynı zamanda bu operasyonlara aday olan hastaların vitamin ve hormon bozukluğu olmamalı, kan değerleri normal seviyelerde olmalıdır. Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkilediği için mutlaka ameliyattan önce bırakılmalıdır. Bu işlemlerle karın, göğüs, kollar, bacaklar, sırt ve yüzde oluşan sarkmalar toparlanır.Bu ameliyatların hepsinin tek seansta yapılması mümkün değildir ama bazı ameliyatlar kombine edilerek yapılabilir.Operasyonların arasında yapılacak işleme ve hastaya göre değişmekle birlikte  ortalama 3 ay gibi bir süre beklenir. Ameliyatta yapılacak kesiler sarkmanın miktarına göre ayarlanır ve mümkün olduğunca görülmeyen, vücut kıvrımlarına uygun lokalizasyonlarda tasarlanır” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat