Derisinin Altına Yerleştirilmiş Çip Sayesinde Bulundu

Antalya'da sahibinin gezmesi için otelin önüne bıraktıktan sonra çalınan Pug cinsi Jimmy isimli köpek, 21 gün aranın ardından

20.11.2018 15:46, 1 yıl önce eklendi.
Derisinin Altına Yerleştirilmiş Çip Sayesinde Bulundu

derinin altına yerleştirilmiş çip sayesinde bulundu. Köpeklerine kavuşmanın sevincini yaşayan aile, 3 dilde komutları anlayabilen köpeklerine sarılıp doyasıya öptü.

29 Ekim Pazar günü Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesi’nde Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 dilde komutları anlayabilen Pug cinsi ‘Jimmy’ isimli köpek sahibi tarafından güneşlenmek üzere dışarıya çıkarıldı. Köpeğin yanından ayrılan sahibi geri döndüğünde Jimmy’nin olmadığını fark etti. Köpeğin sahipleri Gün Tabel ve kardeşi Ergün Tabel ise çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek Jimmy’nin kimliği belirsiz bir kişi tarafından alındığını fark edip durumu polis ekiplerine bildirdi. Köpeği bulmak için ellerinden geleni yapan Tabel ailesi, 21 gün sonra ise Jimmy’nin izine ulaştı.

İddiaya göre, Muratpaşa ilçesine bağlı Lara bölgesinde arkadaşlarıyla birlikte vakit geçiren bir kadın Jimmy’i sokakta görerek, yakınlarda bulunan bir veterinere götürdü. Veteriner çalışanları ise Jimmy’nin sırtında bulunan çipi okutarak, köpeğin sürekli kontrole gittiği veterinerin bilgilerine ulaştı. Durumun haber verilmesi üzerine aile veterineri Tabel ailesine haber verdi. Jimmy’i 21 gün sonra karşısında gören Tabel ailesi de mutluluğunu köpeklerine sarılıp öperek gösterdi.

"İran uyruklu bir şahıs sahipsiz sanıp almış"

Jimmy’nin İran uyruklu olduğu ileri sürülen bir kişi tarafından çalındığını iddia eden Ergün Tabel, "Dün mahallemizde bulunan veterinerden haber aldık ve Allah’a şükürler olsun Jimmy’e ulaştık. Köpeği bulan kız onu bulduğu noktadaki bir veterinere götürmüş ve teslim etmiş. Jimmy’nin sırtındaki çipi okutmuşlar. Biz de hızlı bir şekilde giderek Jimmy’i aldık. Onu bulduğumuz için hepimiz çok sevindik. Jimmy yuvasına geri döndü. Jimmy’i bulan kadın köpeği yalnız görmüş. Biz buna inanmadık. İlk çalındığında bir tasma olayı vardı. Bu yalandan dolayı çalan kişinin kız arkadaşı bize Jimmy’i teslim etti. Kendisiyle telefonda görüştük. Özür diledi ve hırsız olmadığını, haberi olmadığını söyledi" dedi.

Anahtar Kelimeler: DeriKöpekAntalya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu