10 Bin Hedefine Adım Adım Yaklaşıyoruz

Sağlık-Sen Konya Şubesi 2018 yılı İl divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Uysal,

11.11.2018 12:29, 12 ay önce eklendi.
10 Bin Hedefine   Adım Adım Yaklaşıyoruz

Sağlık Sen Konya Şubesi 2018 yılı İl divan kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Bera Otel’de düzenlenen toplantıya Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çok sayıda delege ve temsilci katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, amaçlarının nitelikli üyelere sahip olmak olduğunu vurgulayarak, “An itibariyle Türkiye genelinde Sağlık-Sen’in üye sayısı 260 bini geçmiş durumdadır. Konya şubemizde ise bu sayı üniversite şubemiz hariç 9.250’dir. Bu sayının 700 civarı artırılması ile Türkiye genelinde bir numaralı şube olmamız iyice perçinlenecektir. Bunun için size değerli temsilcilerimizin özverili bir şekilde çalışacağından şüphem yoktur. İnşallah en kısa zamanda 10 bin rakamına hep birlikte ulaşacağız” dedi.

Sağlık-Sen olarak, adalet, ehliyet ve liyakat temelinde bir değişimin paydaşı olmaya devam edeceklerinin de altını çizen Başkan Uysal, “Sağlık-Sen’in gerek çalışanların, gerek ülkenin geleceğine bakışı hep çözüm odaklı olmuştur. Yeni dönemi de bu ruhla karşılıyoruz. Yeni yönetim sisteminde, emeğin değer gördüğü erdemli bir yönetim anlayışı bekliyoruz. Bürokratik tutuculuktan sağlık sisteminin kurtulmasını istiyoruz. Biz üreten Türkiye’ye inanan bir sendikayız” dedi. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının eşi bulunmaz bir emekle 7 gün 24 saat ülke insanına hizmet ettiğini vurgulayan Uysal, “Sağlık-Sen olarak inanıyoruz ki Türkiye’yi geleceğe ancak bu fedakâr ruh taşıyabilir. Bu yüzden bu kutsal emeğin sahiplerinin her açıdan güçlendirilmesi için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Özellikle meclis alt komisyonundan geçen yasa ile birlikte başta sağlık alanında yaşanan şiddet olayları olmak üzere olumlu adımların atıldığına da dikkati çeken Uysal, “Sağlık Kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sebebiyle kasten işlenen suçlardan şüpheli olanlar, kolluk görevlilerince yakalanarak Cumhuriyet başsavcılığına sevk edilecekler. Bu suçların soruşturmasında, kolluk tarafından müşteki, mağdur veya tanık olan sağlık personelinin ifadeleri ise işyerlerinde alınacaktır” diyerek atılan adımın olumlu olduğunu fakat sağlıkta şiddetin önlenmesi için daha kalıcı ve caydırıcı önlemler alınmasının gerektiğini de ifade etti.

Sağlık-Sen’in kazanımlarından da konuşmasında ayrıntıları ile bahseden Uysal, yıpranma payı, lisans tamamlama hakkı, aile sağlığı merkezi çalışanlarına yönelik düzenlemeler ve benzeri pek çok konuda adımlar atmaya devam edeceklerini de söyledi.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen sadece üyelerinin özlük haklarını koruyan bir sendikacılık anlayışını hiçbir zaman benimsemediğini de sözlerine ekleyen Uysal, “Bizler yetim projemiz ile, su kuyusu projelerimiz ve Halep’e gönderdiğimiz yardım tırları ile nasıl bir sendikacılık yaptığımızı dosta düşmana her zaman gösterdik. Bu dönemde de sizlerden sosyal projelerimize destek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu