Vali Yakup Canbolat, gazetecilerle vedalaştı

Yaklaşık 2,5 yıl Konya’da görev yapan ve son Valiler Kararnamesi ile Bursa’ya tayin olan Vali Yakup Canbolat, veda ziyaretleri

01.11.2018 15:18, 2 yıl önce eklendi.
Vali Yakup Canbolat, gazetecilerle vedalaştı

kapsamında Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler tarafından karşılanan Vali Yakup Canbolat, Konya’da bulunduğu süreçte Konya basını ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirterek Konya basınına duyarlı, ahlaklı ve ilkeli habercilik anlayışından ötürü teşekkür etti.

Şahsının Konya’ya atanan 42. vali olduğunu ve Konya’daki görevi süresince şehri yönetenlerin uyumlu bir şekilde çalıştığına şahit olduğunu dile getiren Vali Yakup Canbolat, “Önemli olan geride hoş bir seda bırakabilmektir. Bunu sağlayabilmişsek ne mutlu bize.  Konya huzurlu, yaşanılası bir şehirdir. Konya’ya hizmet etmek, benim için bir onurdur, şereftir. Çok kısa bir süre önce teknik altyapısı tamamlanan ve sözleşmeleri imzalanan ASELSAN yatırımının Konya’ya kazandırılmasında şehrin tüm idarecileriyle birlikte büyük mesai harcamıştık. Şükür ki, büyük yatırım bütçelerine haiz olan bu projeyi Konya’ya kazandırdık” dedi.

Vali Yakup Canbolat’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminden çok kısa bir süre önce Konya’ya geldiğine dikkat çeken Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de, “Böylesi zorlu bir süreçte Konya’ya yeni atanmış olmasına rağmen sayın valimiz Konya’da birlikteliğin sağlanmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Edindiği devlet tecrübesi ve halkla içe yapısı ile Konya’nın bu zorlu süreci en az zararla atlatmasında ve hainlerin ortaya çıkarılmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Konya’ya vermiş olduğu hizmetlerden ötürü sayın valimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Vali Yakup Canbolat’a üzerinde Mevlana figürü işlemesi olan bir tablo hediye etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.

Anahtar Kelimeler: ValiBursaYakup Canbolat

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat