Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle CHP Selçuklu İlçe Başkanlığı ve Eğitim-İş Konya Şubesi tarafından

31.10.2018 11:08, 6 ay önce eklendi.
Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü

Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi. Kültür Parktan başlayan yürüyüş Anıt Gedavet parkında sona erdi.

Büyük Cumhuriyet Yürüyüşüne CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt,  sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Meşaleli, Türk Bayraklı ve Atatürk fotoğraflı Büyük Cumhuriyet Yürüyüşünün sona erdiği Gedavet Parkında konuşan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, yürüyüşe katılanlara teşekkür ederek, “Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti Cumhuriyeti kurduğumuz gündür. Bugün imkânsız gibi görünen çetin bir bağımsızlık mücadelesinin ardından kazanılmış ve Türk milletine armağan edilmiş en büyük bayramımız olan Cumhuriyetimizin 95.yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonunda kazanılan büyük bir zaferin sonucudur. Bu mücadelenin önderi hiç şüphesiz büyük zaferlerin başkomutanı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 1923 yılından günümüze, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çeşitli gerici kalkışmalarla karşı karşıya kalmış ve her defasında bunun üstesinden gelmeyi başarmıştır. Bizi bir arada barış içinde yaşatan, tarihimizin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesini gerçekleştiren Cumhuriyetimizin Kurucusu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir onur ve kıvançla kutluyorum” dedi. 

 Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve ilelebet yaşayacak olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü kutlu olsun.  Bundan 95 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizle birlikte Türk Ulusu oluşturulmuş ve Türk Milleti kimliğine kavuşmuştur. Cumhuriyet demek, çağdaşlık, özgürlük, adalet ve aydınlık bir Türkiye demektir.  Bugün 2018 Türkiye’sinde bilim ve teknoloji konuşulması gerekirken eğitim karma mı olsun, kız-erkek ayrımı olsun diye sorgulayan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bu zihniyetle mücadele etmek zorunda kalıyoruz.  Eğitim-İş olarak diyoruz ki, izin vermeyeceğiz. Eğitimde kız erkek ayrımı yapıp cumhuriyetin temelini oluşturan karma eğitimi yok etmek istemenize, Andımızı yok saymanıza, Türküm, doğruyum diyeceğiz. Ey Büyük Atatürk diyerek, düşünmeyen, sorgulamayan bir nesil oluşturmanıza asla izin vermeyeceğiz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, eğitimin de ülkenin de gericileştirilmesine geçit vermeyecek, Cumhuriyet’in ve değerlerinin sonuna kadar sahiplenicisi olacağız! Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anarken, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: konya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa