Yunak’ta, Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekimin Muhtarlar Günü nedeniyle Yunak Muhtarlar Derneğinin düzenlediği çelenk sunma törenine Yunaktaki

21.10.2018 15:35, 8 ay önce eklendi.
Yunak’ta,  Muhtarlar Günü Kutlandı

muhtarların yanı sıra Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Yunak Kaymakam Vekili Yazı İşleri Müdürü Osman Selçuk, Emniyet Amiri Vekili Durmuş Örkçü, Jandarma Komutanı Adem Güneş, ilçe Tarım Müdürü Ömer Ali Çomak ve Yunaklılar katıldı.

 Törenin açılış konuşmasını yapan Yunak Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Alphan, “Bize bugünü armağan eden hükümetimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Bizler devlet ile köylü arasında bir köprü görevi üstleniyoruz.  Aynı zamanda muhtar köylünün, halkın sorunlarıyla ilgilenen, çözüm için çare üreten, köyün ve halkın hakkını, hukukunu, düzenini koruyan devlet memurudur. Muhtar deyince kimi zaman arabulucu, kimi zaman köylüsünün kötü gününde sığınacağı bir liman, kimi zaman köyünde kazma kürek elinde bir inşaat işçisidir. Bayramlarda çocukların ailesinden sonra ilk öpecekleri el, düğünlerde, cenazelerde gözlerin aradığı, acıların ve mutlulukların paylaşıldığı her yerde biz muhtarlar oluruz" dedi.

Muhtarlık Müessesi, Yerel Demokrasinin bir Örneğini Oluşturur

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan konuşmasında muhtarlık müessesinin yerel demokrasinin bir örneğini oluşturduğuna dikkat çekerek, “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.  Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız bizlerin de baş tacıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en eski ve köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri göstermektedir. Geçtiğimiz yıl, muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim günü hükumetimiz tarafından Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir. Tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar gününü tebrik eder, başarıların devamını temenni ederim” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: YunakMuhtar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa