Bektaş Şehitlerimiz ve gazilerimiz onur ve gurur kaynağımızdır

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Gaziler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak,

19.09.2018 16:21, 11 ay önce eklendi.
 Bektaş Şehitlerimiz ve gazilerimiz onur ve gurur kaynağımızdır

şehitlerimiz ve gazilerimizin onur ve gurur kaynağımız olduğunu söyledi.

 Gaziler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak gazilerimizin bu anmalı günlerini kutlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Tüm zaferlerimizde, ülkemizin birlik ve beraberliğinde canlarını hiçe sayan şehit ve gazilerimizin emeği büyüktür. Giriştikleri mücadelenin sonuçlarını bilmelerine rağmen ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda Yurdumuzun topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur ve gurur kaynağımız olmuştur.  Dünya tarihindeki en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi, bugün de ve sonsuza kadar yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericilerimiz olacaktır” dedi.

Şehit ve Gazilerimize Sahip Çıkmak, Hepimizin Görevi Olmalıdır

Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır diyen Barış Bektaş, “Şehitler ve gazilerimiz için bugüne kadar yapılanların onların feda ettiklerinin yerini alması mümkün değildir. Vatan sevgisiyle, kahramanlığın ve fedakârlığın sembolleri olan, kendileriyle gurur ve onur duyduğumuz şehitlerimizle gazilerimize sahip çıkmak ne kadar görevimizse, hak ettikleri şekilde yaşam haklarına sahip olmaları adına gereken bütün mücadeleyi vermek, sosyal ve ekonomik durumlarının yeniden gözden geçirmek, , onların ailelerine sahip çıkmakta o kadar görevimiz olmalıdır. Türk Ulusunun vefa duygusunun en güzel örneği olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin 97. yıl dönümünü ve Gaziler Gününü kutlayarak,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Gazichpilbaşkanı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu