Yokuş Saray Harcamalarında'da Tasarrufa Gidilecek Mi ?

İyi parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş " tasarruf dışı tutulan Saray ve TBMM harcamalarında da

11.09.2018 14:45, 8 ay önce eklendi.
Yokuş Saray Harcamalarında'da Tasarrufa Gidilecek Mi ?

Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle, tasarrufa gidilip gidilmeyeceğini bir soru önergesi ile Hazine ve Maliye Bakanına sordu. Soru önergesi metni ektedir.

Yokuş’unkonu ile ilgili açıklaması şöyledir:

“Bilindiği gibi 2018 yılı Bütçesi TBMM 'de görüşülmek üzere gönderildiğinde dönemin Maliye Bakanı NACİ AĞBAL " 2018 yılı Bütçesi bir tasarruf bütçesidir.Saray ve TBMM harcamaları hariç tüm kamu kurumları harcamalarında tasarruf yapılacak, harcamalarda kısıtlamalara gidilecek " şeklinde açıklama yapmıştır.

2018 yılı kamu harcamalarında kısıtlama yapılarak kanunlaşmıştır. Yine dönemin Başbakanı Binali Yıldırım " Kamuda debdebe ve şaşaa dönemi sona erecektir " şeklinde açıklamalarda bulunmuş idi. Ülkemizin ağır bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğu bugünler de başta belediye harcamaları olmak üzere, pek çok Kamu Harcamalarında tekrar kısıtlamalara gidilmekte, yasa ile verilen bütçe harcamalarında dahi tasarrufa gidilmektedir.

Bu nedenle Hükümete şu soruyu sorma ihtiyacı duydum. “Ülkemizin yaşadığı bu ağır kriz sürecinde, Tasarruf dışı tutulan Saray ve TBMM harcamalarındada kısıtlamaya yani tasarrufa gidilip gidilmeyeceğini”  milletimiz öğrenme hakkına sahiptir. Başta kamu harcamaları  olmak üzere tüm toplumun bu ekonomik krizden, ülkemizin en az zararla çıkabilmesi için Saray ve TBMM harcamalarında da Tasarrufa gidilmesi elzem hale gelmiştir. Aksi bir durum kabul edilemez.

Anahtar Kelimeler: Fahrettin YokuşKonyaMv

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa