Bedel öyle değil böyle ödenir!

Şehit babası Recep Pekdemir, “Bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin yine bu vatan uğruna

08.09.2018 13:07, 11 ay önce eklendi.
Bedel öyle değil böyle ödenir!

birçok uzvunu kaybeden bir gazinin tek bir kolunun protez parası bile olmayan bir rakamla sözde ‘ASKERLİK’ yapanlar ‘BEDEL’ kelimesini kesinlikle hak etmiyor. Bedel öyle değil bizim evlatlarımızın ödediği gibi ödenir…

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir, son günlerde kamuoyunu büyük ölçüde meşgul eden ve yaklaşık 450 bin kişinin başvuru yaptığı ‘BedelliAskerlik’ uygulamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.  Askerlik gibi kutsal bir görevin başına ise ‘Bedelli’ ifadesinin konulmasının kendilerini ayrıca yaraladığını da dile getiren Pekdemir, “Bizler şehit aileleri olarak bayrağımızı, ülkemizi, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, birliğini, korumak uğruna evlatlarını bu yolda ‘Bedel’ olarak veren yürekleri yanık ana, baba, eş, çocuk ve kardeşleriz.

Bizler evlatlarını bu vatan uğruna karşılık beklemeden bedel olarak verirken, birilerinin çıkıp 15-20 gün krallar gibi yaşayıp, belki bir şehit ailesinin bir yıllık geliri olan bir parayı, bahşiş verir gibi ödeyip sözüm ona ASKERLİK yapması bizim içimizi acıtıyor. Hele hele askerlik gibi kutsal bir görevin başına ‘Bedelli’ ifadesinin konulmasını asla kabul etmiyoruz. Bu ifade bizleri yani bu vatan uğruna evlatlarını veren tüm şehit yakınlarını üzmekte, kahretmekte ve derinden yaralamaktadır.

Biz ‘Bedel’ kavramının, ‘Bedel’ ödemenin evlatlarımızın şahadetine uygun düştüğü, şehitlerimize yakıştığı ve şehitlerimize ait bir kavram olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle sayın devlet büyüklerimizden şehit yakınları olarak ‘Bedel’ kavramının, ‘BEDELLİASKERLİK’ olarak dahi olsa para ile askerlik yapanlar için kullanılmamasını talep ediyoruz. Bu konunun bizleri ne kadar üzdüğünü, nasıl yaraladığını sanırım sizlerde anlıyorsunuzdur. Sizlerin de uygun gördüğü bir karar ile ‘Bedel’ yerine geçecek başka bir kelime kullanılmasını arzu etmekteyiz.

Çünkü bu kelime kesinlikle para için askerlik yapanların hak ettiği bir kelime değildir” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler: ŞehitBabaKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa