CHP’de, danışma kurulu toplantıları başladı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’de Danışma Kurulu Toplantıları başladı.

16.08.2018 12:12, 11 ay önce eklendi.
CHP’de, danışma kurulu toplantıları başladı

CHP Selçuklu İlçe Başkanlığında yapılan Danışma Kurulu Toplantısında, seçim sonrası ülke gündemi, kurultay ve önümüzdeki yerel seçim dönemi konuşuldu.

Parti binasında yapılan toplantıya; CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, yönetim kurulu üyeleri, CHP Konya İl Başkanvekili Bekir Yaman, eski Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, ilçe kadın kollarıyla birlikte gençlik kolları ve partililer katıldı

Danışma Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, “24 Haziran seçimleri sonrasında ülkemiz rejim değişikliğinin yaratmış olduğu problemleri yaşamaya devam ediyor. Ekonominin gidişatı iyi durumda değil. Doların dalgalanması ekonomiyi olumsuz yönde etkiliyor. Artan zamlar, çocuk istismarları, kadın cinayetleri her geçen gün daha da artıyor. Halkımız bütün bu yaşananlardan ötürü endişe içindedir. Umarız bütün bu kargaşalar biran önce sona erer. Seçim sonrası partimizde başlatılan kurultay süreci yeterli imza toplanamadığından bizim için bitmiştir. Artık  birlik ve beraberlik içerisinde, önümüzdeki aylarda yapılacak olan yerel seçim çalışmalarımıza odaklandık. İnanıyorum ki yerel seçimlerde partimiz CHP galip çıkacaktır. Danışma kurulu toplantısında partimizi daha ileriye taşıma noktasında yeni bir yol haritası çizilecektir. Bizlerde çalışmalarımıza ve ülkemizin sorunlarına çözüm sunma yolunda mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizin kurtuluşundaki tek yol CHP iktidarıdır” dedi.

 

 

 

CHP Konya Eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt 24 Haziran seçimi ve kurultay sürecini değerlendirerek, “24 Haziran seçimi sonucu Türk usulü denilen bir başkanlık sistemi ile ülkemizin rejimi değişti. Tek bir adam her şeye hâkimdir. O ne derse oluyor.

Ülkemizin ciddi sorunları var. Doların 7 liradan 6 liraya düşmesiyle bayram edilen bir yapıya gelindi. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce başarılıydı. Bu millet her dönem CHP’ye oy verdi. Bundan sonra da verecektir. Olağanüstü kurultay talebimiz yerine getirilseydi partimiz bu kurultaydan daha da güçlü çıkacaktı. Her ne olursa olsun önümüzde bir yerel seçim var tüm CHP’lilerin görevi bu seçime odaklanmaktır. Ülkemize sahip çıkmaktır. Bu bütün CHP’lilerin sorumluluğu ve görevidir” diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler: CHPKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa