Konya Artık Eskisi Gibi Olmayacak

İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya’da mazbatasını aldıktan sonra basın açıklaması yaptı.Yokuş yaptığı açıklama

29.06.2018 10:00, 9 ay önce eklendi.
Konya Artık Eskisi Gibi Olmayacak

 “ Artık Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Adına başkanlık sistemi denen bu sistemde, parlamentonun yetkilerinin biraz daha daraltıldığı yeni bir döneme geçiyoruz. Bu yönetimin ülkemize, milletimize ve Konya’mıza hayırlar getirmesini diliyoruz. Milletin vekili demek, milletten vekalet almak demektir.İnsanlar emin olduğu ve vekaletini kötü kullanmayacağı kişilere vekalet verir. Yaklaşık 8 aylık bir parti olmamıza rağmen, Konya’da gördüğüm teveccüh beni oldukça umutlandırdı. Her parti gibi hedefimiz 50 +1 almaktı ancak milletimiz Türkiye’de yüzde 10, Konya’da ise, yüzde 9 oy verdi. Konya’da bize oy veren, 120 bini aşkın vatandaşımız kadar, 1.5 milyon seçmen ve 2 milyon 200 bin Konyalının Milletvekili olacağım. Seçim çalışmalarımda sürekli söylediğim gibi artık Konya eskisi gibi olmayacak. Bunu da iddia ediyorum ve önümüzdeki 3-4 ay içerinde Konya’da herkes bunu hissedecek. Uzun yıllar emek, hak, hukuk mücadelesi vermiş eski bir sendika genel başkanı olarak, devletin, milletimizin ve Konya’mızın sorunlarına hakimim.” diyen Yokuş, Konya'nın eskisi gibi olmayacağını, artık kamuda hiçbir insanın haksızlığa uğramayacağını belirtti.

KONYA’DA HUZUR İSTİYORUM

''Vali, kaymakam, belediye başkanı, keyfe keder taraflı davranamayacak. İhalelerde yandaş kayırmacılığı yapılamayacak. Kamuda adaletsiz atamalar yapılamayacak. Yapılırsa İyi Partinin Konya Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi olan Fahrettin Yokuş, bu haksızlıkların hepsine müdahale eder. Konya’da ayrım yapacak olan, herhangi bir kamu yöneticisinin bu ayrımı yapmasına izin vermem.  Konya'da artık il müdürü, kaymakam, siyası partinin il başkanı gibi çalışamayacak. İmam, müftü siyaset yapamayacak. Herkes görevini yapacak. Bunu yapanların hukuk önünde, medya önünde ve bunlara gereğini yapmayan hükümetten hesap soracağım. Onun için buradan herkese söylüyorum ben Konya'da huzur istiyorum.

Seçim süresince Sayın Vali, maalesef taraflı davranmıştır. Gecenin 12'sinde OHAL var. 6 partinin seçim stantlarının bulunduğu yerde meşalelerle dolaşan başı bozuk gençlerle karşılaştık. Parti bayraklarımız yakıldı. Güya OHAL var. Güya Türkiye'de vali var. Bu vali siyasidir. Bundan sonra kendisine çeki düzen versin. Herkese eşit davransın. Aksi halde Konya'da valilik yapamaz. İlk uyarım validir.  Adaletli davransın ya da bıraksın gitsin.

İkinci uyarım, Beyşehir Belediye Başkanına. Benim köyümdeki kilitli taşları alıp götürdü. Hizmette ayırım yaptı. Buradan bütün belediye başkanlarına sesleniyorum; köyler arasında, kasabalar arasında, mahalleler arasında ayrım yaparsınız kusura bakmayın size belediye başkanlığı yaptırmam.  Burası hukuk devleti, parti devleti değil. Konyalıya ayrımcılık yapan kim olursa olsun, siyasi düşüncesi ne olursa olsun, beni karşısında görecektir. Ben Konya’nın 2 milyon 200 bin vatandaşının vekiliyim.  Ayrım yapmadan, parti rozetimi de çıkaracağım ve gerçekten Konya'nın vekili olacağım.

Özellikle medyaya da sesleniyorum. Siyasi çalışmalarımda medya benim elim ayağım olacak. Konya medyasını gördüm. Seçimlerde hepsini ziyaret ettim.Konya medyasının yüzde 80 i taraflı.   Siyasi görüşleri farklı olabilir ancak öyle köşe yazarları var ki, muhaliflere iftira atan, hakaret edenler oldu. Onlarada çağrımdır. İyi Partiye ve yöneticilerine kim iftara da bulunursa onlardan da hesap soracağım. Konya milletvekillerine de sesleniyorum. Ayrımcılık yapmasınlar. Yapılan her türlü ayrımcılığın notunu alacağım ve mecliste hesabını soracağım. Hesap sormak için Konya’ya geldim. Hesap vermek için bütün Konya’nın vekili olacağım diye söz verdim” diyen Yokuş,  vekilliğin lütuf olmadığını, milletin verdiği bir vebal olduğunu ve bu vebali yerine getireceğini de ifade etti.

Anahtar Kelimeler: KonyaFahrettin Yokuş

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa