İlker Yiğit, sanayiciye kalkınma sözü verdi

İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Yiğit, Organize Sanayii'nde iş adamları ve çalışanlarıyla buluşarak, sorunları dinledi.

21.06.2018 13:10, 9 ay önce eklendi.
İlker Yiğit, sanayiciye kalkınma sözü verdi

Yiğit, İYİ Parti iktidarında üretimde yapacakları teşvik ve desteklerle sanayide kalkınma sözü verdi

İYİ Parti konya Milletvekili adayı Dişhekimi İlker Yiğit, sanayi esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Yiğit, Türkiye'nin İYİ Parti iktidarıyla sanayiden ekonomiye, eğitimden sağlığa, tarımdan sanata ve spora kadar her alanda gelişeceğini söyledi.

Organize sanayiinde fabrikalara giderek, sanayici ve çalışanlarının problemlerini yakından takip ettiklerini dile getiren Yiğit, "Türk ekonomisi her geçen gün daha da kötüye giden bir seyir izliyor. Döviz aldı başını gidiyor. Sanayi üretimi, dövizdeki başıbozuk yükselişten durma noktasında. Sanayici dün ürettiğini bugün yerine koyamaz hale geldi. Sanayiciye söz verilen destekler balon gibi patladı. AK Parti iktidarı sadece yandaşları zengin etti. Bu ülkede AK Parti'ye yakın durmuyorsan, hangi sektörde olursan ol ayakta durmak zor. Bir zamanlar FETÖ'nün büyüttüğü çevreler, AK Parti tarafından hapse tıkılırken, bugün de AK Parti'nin büyüttüğü zenginler türedi. Oysa yapılması gereken ülke ekonomisinin kalkınması için üretimin, sanayicinin ve çalışanların desteklenmesi. Biz İYİ Parti iktidarında bunu yapacağız. Sanayinin kalkınması için teşvikler çıkaracak, çalışana, üretene destek olacağız" dedi.

AK Parti iktidarının üretimin önemli bir ayağı olan şeker fabrikalarını sattığını hatırlatarak, iktidara geldiklerinde bu satışları iptal edeceklerini kaydeden Yiğit, "Eğer AK Parti iktidarda kalırsa sıra üretim yapan diğer fabrikalara geldi. Onlar da birer birer satılarak ülkemizin kaynakları tamamen yok edilecek. Buna izin vermeyin. 24 Haziran'da yüzünüzü güneşe dönün ve oyunuzu İYİ Parti'ye verin" diye konuştu.

İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Dişhekimi İlker Yİğit, İYİ Parti iktidarının ülke kaynaklarını satan değil, her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapan, gençlere, işsizlere iş imkanı sağlayan bir hükümet olacağını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler: Sanayiİyi Partikonyaesnaf

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa