Yiğit: Tarım Ve Hayvancılıkta Verim Artırılacak

İYİ Parti Konya Milletvekili Adayı Dişhekimi İlker Yiğit, İYİ Parti iktidarında yüzlerin güleceğini, tarım kenti Konya'dan

19.06.2018 14:09, 2 yıl önce eklendi.
Yiğit: Tarım Ve Hayvancılıkta Verim Artırılacak

başlayarak, bütün Türkiye'de tarım ve hayvancılıkta verimliliğin artacağını söyledi.

Yiğit, yaptığı basın açıklamasında "Yüzünü güneşe dön Türkiye, Çünkü İyİ Parti iktidarında yüzler gülecek, bütün sıkıntılar çözüme kavuşacaktır" diyerek, partisinin proje ve vaatlerini açıkladı. İYİ Parti iktidarında çiftçinin mazot, gübre gibi girdilerinin asgariye indirilerek, tarım ve hayvancılıkta verimliliği artıracak projelerle iktidara talip olduklarını vurgulayan Yiğit, "Böylece saman, buğday, et ithal eden Türkiye değil, Hollanda gibi tarımsal ürün ihraç eden öncü bir ülke haline geleceğiz. Şeker fabrikalarının satışı iptal edilerek, halkımız kanser yapıcı nişasta bazlı şekere mahkum edilmeyecek" dedi.

Türkiye'nin tüketen değil, üreten Türkiye haline geleceğini dile getiren Yiğit, diğer projelerini ise şöyle sıraladı:

"Mevcut iktidarın arka bahçesi haline getirilen adelet sistemimiz her vatandaşımızın güvendiği kurum haline getirilecek, Türkiye, üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne dönüşecektir. Türkiye Danışma Fonu ile borçlu 5 milyon vatandaşa el uzatılacak, emeklinin borcu ve bankaların alacak şirketlerine sattığı borçların yüzde 80'i silinecektir. PKK ve IŞİD gibi terör örgütleriyle müzakere değil, en etkin şekilde mücadele edilecek, anaların ağlamasına asla izin verilmeyecektir. FETÖ ile mücadelede örgütün bugüne kadar dokunulmayan siyasi ayağı ortaya çıkarılacak ve bu kanlı örgüte yardım ve yataklık yapan kim olursa olsun yargı önüne çıkarılacaktır. Başta Kuleli ve GATA olmak üzere kapatılan tüm askeri kurumlar yeniden açılarak, tarihimizle kopan bağımız tekrar tesis edilecektir. Yaz-boz tahtasına dönüştürülen eğitim sistemimiz, milli-manevi değerlere bağlı ve üstün teknoloji ile gençlik yetiştirmek üzere yeniden yapılandırılacaktır. Tek torpil kaynağımız hüviyet cüzdanımız olacaktır. AKP iktidarında öncelik haline getirilen parti, mezhep, cinsiyet ve ırk ayrımı ortadan kaldırılarak, liyakat ve başarıya öncelik verilecektir. İlk önceliğimiz ise torpilin en çok yapıldığı mülakat sınavlarını kaldırmak olacaktır. Dış ilişkilerimizde barışçı, milli, akıllı ve şeffaf politika uygulanacak, komşularla dostluk ilişkilerimiz tekrar tesis edilecektir. Emperyalistlerin Kıbrıs'ı ele geçirmesine müsaade edilmeyeceği gibi adaların Yunanistan'a terk edilmesine de göz yumulmayacaktır."

İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Dişhekimi İlker Yiğit, sözlerini "İYİ Parti iktidarında Türkiye İyi olacak" sloganıyla tamamladı.

 

Anahtar Kelimeler: TarımKonyaİyi Parti

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat