Büyükşehir Yasasını Kaldıracağız

İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Diş Hekimi İlker Yiğit, İYİ Parti'nin iktidarında büyükşehir yasasını kaldırcaklarını

12.06.2018 22:53, 10 ay önce eklendi.
Büyükşehir Yasasını Kaldıracağız

ve köyleri yeniden yaşanabilir hale getireceklerini söyledi.

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde İYİ Parti'den Konya milletvekili adayı olan Diş Hekimi İlker Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti'nin iktidara gelmesi halinde büyükşehir yasasını kaldıracaklarını ve köy olan mahallelerin yeniden eski haline dönüştüreleceğini söyledi.

Seçim çalışmaları için gittiği ilçelerde ve köylerde vatandaşların bu konudaki yoğun şikayetlerine dikkat çeken Yiğit, "Vatandaş köyüne iki göz oda yaptırmak için, şehir merkezinde ev yaptıracak kişi ile aynı formaliteleri uygulamak zorunda, aynı harç ve ruhsat ücreti ödemek zorunda. Köylü vatandaş köyüne yaptıacağı para kadar, belediyeye para ödemek zorunda bıraklıyor. Böyle bir durumda da vatandaş köyüne ev yapamadığı içinde köyden kaçıyor. Bunun içinde köyler hızla boşalıyor. Bizim iktidarımızda büyükşehir yasasını kaldırıp, bu düzeni tamamen eski haline döndüreceğiz" şeklinde konuştu.

Aynı yasa kapsamında köyde yaşayan vatandaşında, kent merkezinde yaşayanlarla birlikte aynı imar vergisi ve aynı su parası ödemek zorunda bırakıldığına da dikkat çeken İYİ Parti Konya Milletvekili adayı Diş Hekimi İlker Yiğit, bunun karşılığında büyükşehirin köy ve kasabalara hizmet götürmediğini, ilçe ve kasaba belediyelerine ait araç gereçlerin ellerinden alınarak, makina parkına çekilip çoğunun çürümeye terkedildiğini belirterek "Bu düzenin değişmesini istiyorsanız 24 Haziran'da oylarınızı güneşe vererek bizi iktidara taşıyın, özlediğiniz köy yaşamına tekrar kavuşun" dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa