Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu'nun Kadir gecesimesajı

Kaymakam Fatih Cıdıroğlu; “Bu gecede huzurun güçlenmesini diliyorum.”

10.06.2018 15:59, 3 yıl önce eklendi.
Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu'nun Kadir gecesimesajı

Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu Kadir Gecesiyle ilgili  bir mesaj yayımladı.

Feyz ve bereketini hep birlikte hissettiğimiz mübarek Ramazan ayının en özel gecelerinden Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle ’Bin aydan daha hayırlı’ olan Kadir Gecesine ulaşmanın mutluluğunun yaşıyoruz. Kadir Gecesi inananlar için bir fırsattır. "Bizi en güzel aya ve en güzel ayın da en güzel gecesine kavuşturduğu için Allah’a hamd olsun. Sonlarına yaklaştığımız bu kutlu günleri oruçla, namazla, teravihle, fitre, zekât ve hayır hasenatla geçirmek adına fırsatları değerlendiren biz inananlar için bu gece bir fırsat gecesidir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gecede ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Ramazan ayında da İslâm coğrafyasında yaşanan olaylar bizleri derinden üzmektedir. Özellikle Ramazan ayı boyunca çocuk, kadın, yaşlı demeden kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsü yüreğimizi dağlamaktadır.

Dünyanın her yerinde zor durumda bulunan kardeşlerimizin akan kan ve gözyaşlarının durması, huzurlu ve mutlu olabilmeleri için bu gecede bol bol dua edelim. Kadir Gecesinin bu kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması en büyük dileğimizdir. Bu duygularla Yunak’lıhemşerilerim başta olmak üzere tüm İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin; ilçemize, ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayır getirmesini diliyorum".

 

Anahtar Kelimeler: Kadirgecesikonyakaymakam

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat