Türkiye Makas Değiştiriyor”

Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin iftar programına katılan TBMM Başkanı İsmail Kahraman "Türkiye ileriye doğru gidiyor.

28.05.2018 13:15, 5 yıl önce eklendi.
Türkiye Makas Değiştiriyor”

Dünyada da itibarı olan bir ülkeyiz. Güzel günlerdeyiz ve bu güzel günler daha da ileriye gitmeli. Türkiye artık makas değiştiriyor. İnşallah daha iyiye gidecek. Bunun gerçekleşmesi için de 24 Haziran seçimleri çok önemlidir" dedi

 

Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin açılışını yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, açılış programından sonra vakfın iftar programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada ülkenin birlik olması gerektiğini vurgulayan Kahraman, Türkiye’nin son yıllardaki atılımlarıyla makas değiştirdiğini söyledi.

Kahraman, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı olarak 1969 yılında Necmettin Erbakan'ın mitingini organize etmek için Konya'ya geldiğini anımsatarak, "Daha sonra meydanda bir miting oldu. Konya üç milletvekili çıkaracak kadar oy verdi. Çok değerli bir devlet adamını kendisini temsilen Meclis'e göndermiş oldu. Erbakan Hoca ile 1963 yılında başlayan bir dostluğum oldu. İnsanların kıymeti maalesef öldüğünde anlaşılıyor. Kişiler sağ iken kıymetini neden bilmiyoruz da öldükten sonra biliyoruz. Kendisi çok değerli bir başbakandı, vatanperverdi ve milliyetçiydi" dedi

"Türkiye ileriye doğru gidiyor"

Kahraman, "Türkiye bugün satın alma gücüne göre dünyanın en büyük 13, Avrupa'nın da en büyük 5. ekonomisidir. En hızlı büyüyen ekonomi olduk. Son 10 yılda 200 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdik. Türkiye ileriye doğru gidiyor. Dünyada da itibarı olan bir ülkeyiz. Güzel günlerdeyiz ve bu güzel günler daha da ileriye gitmeli. Türkiye artık makas değiştiriyor. İnşallah daha iyiye gidecek. Bunun gerçekleşmesi için de 24 Haziran seçimleri çok önemlidir" ifadesini kullandı.

İftara katılan Konya Valisi Yakup Canbolat da Ramazan ayının maneviyatında birlik ve beraberlik vurgusu yaparken “Allah birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü olaydan milletimizi ve İslam alemini korusun” dedi.

İftar programına ev sahipliği yapan Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak da ülke olarak son yıllarda yaşadığımız olaylara birlikte gösterilen direncin Türk milletinin birliğini dünyaya gösterdiğini belirterek, “Millet olarak birlik olursak vatanımızı ve milletimizi layık olduğu seviyelere kısa sürede çıkarabiliriz. Ümmet olarak birlik olmayı başarır isek dünyayı adaletle ve refahla buluşturabiliriz. İşte o zaman mazlumların gözyaşını silebilir, zulme ve sömürüye kesin dur diyebiliriz” diye konuştu.

Programa, AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Vali Yakup Canbolat, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Anahtar Kelimeler: TBMMKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu