Sosyal Bilimler MYO’da mezuniyet coşkusu

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu 2017-2018 mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

24.05.2018 12:38, 1 yıl önce eklendi.
Sosyal Bilimler MYO’da mezuniyet coşkusu

Selçuk Üniversitesinin çok anaç bir üniversite olduğunu vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Bir Selçuk üniversitesi bugün beş tane üniversiteye daha anaçlık yaptı. Dolayısıyla Üniversitenizin kıymetini bilin. Konya bir ülke gibidir. Dağı, ovası, yeşili, çölü, gölü, akarsuları vardır. Adeta koskoca bir ülkedir. Ama bugün burada bir kez daha gördüm ki SÜ aslında Konya ülkesinin içerisinde başka bir ülkeymiş. 97 Bin nüfusu var, günde 18 bin öğrenciye yemek çıkarıyor. Ve bünyesinde 2 bin 500 yabancı uyruklu öğrenci barındırıyor. Bu küçük ülkenin kalkınmasına bugünlere gelmesine vesile olan herkesi saygıyla anıyorum. Sevgili Öğrenciler, hiç kuşkunuz olmasın Türkiye büyüyor, gelişiyor, sizin her birinize ayrı ayrı ihtiyaç var. Ben ne mesleği yapacağım diye düşünmenize gerek yok. Mutlaka sizlerin yapacağı görevler vardı. Bu ülkeye hizmet etmek herkesin görevi” diye aktardı.

“Sizler bunun örneklerisiniz”

SÜ Rektörü Şahin ise, “Siz öğrenciler ülkemizin en önemli sermayelerinden olan beşeri sermayesinin eğitimli kısmını oluşturuyorsunuz. Biz Selçuk Üniversitesi olarak eğitimli insan yetiştirme vazifesini üst düzey yapıyoruz. Ve sizler bunun örneklerisiniz” dedi. Velilere seslenen Prof. Dr. Mustafa Şahin,” Sevgili veliler zor bir coğrafyada, zor günler geçirdiğimiz şu dönemlerde ülkemizi birlik içinde tutan güzel hasretlerimiz var. Bu hasretlerin temelinde, kendisinden önce başkasını düşünen insanlar olmamız yatmaktadır. Ve bunu bize inancımız vermektedir. Evlatlarınızı, bizim evlatlarımız olarak gördük, sizlerin emaneti olarak gördük” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: Mezun2018konya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu