CHP’den, Sakatlar Derneğine ziyaret

Engelliler Haftası nedeniyle CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri ve il kadın kolları başkanı

15.05.2018 17:49, 9 ay önce eklendi.
CHP’den, Sakatlar Derneğine ziyaret

Şerife Tunç birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerini ziyaret ederek, sorunları hakkında bilgi aldı.

CHP’nin ziyaretinden memnun oldukları dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, “Engellilerin topluma kazandırılıp, kaynaşmasını sağlamak amacıyla kurulan bir derneğiz. Kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için yetkili mercilerle görüşüyoruz. Bunun yanında sosyal aktivelerde birlik ve beraberliğimizi artırmak gayreti içindeyiz. Tam anlamıyla haklarımızı elde etmek anlamında desteğinizi bekliyoruz. Bunun yanında engelli istihdamının yeterli hale getirilmesiyle birlikte, engelli maaşlarındaki dengesizliklerin kaldırılmasını talep ediyoruz. Ziyaretinizden ve bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.  

Engelsiz Bir Türkiye Mümkündür

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş engelsiz bir Türkiye mümkün olduğunu belirterek, “Sizlerin sorunlarını hakkında bilgi almak için ziyaretinize geldik. Ülkemizde engelsiz bir Türkiye mümkündür. Evrensel standartlarda eşit yurttaşlık ilkesiyle bir sistem kurularak engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulur. CHP olarak bunun için elimizden geleni yapmaktayız. Sosyal Hukuk Devleti anlayışında bütün vatandaşlarımızla birlikte engelli kardeşlerimizde eşit olarak anayasal haklara sahiptir. Engellilere acıyarak bir şeyler verildiği bir ülke olmak istemiyoruz.  Eşit yurttaşlık ilkesi doğrultusunda bütün engelli kardeşlerimiz eşit haklara sahip olunması gerçekleştirilmelidir. Biz bu anlamda elimizden katkıyı vermeye devam edeceğiz. CHP iktidarında sosyal hukuk devleti anlayışıyla hareket ederek, bütün engelli kardeşlerimizin eşit haklarından yararlanması sağlayacağız” şeklinde konuştu. 

Daha sonra CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı’ya CHP’nin Engellilerin sorunları ve çözümünü ilişkin bir dosya sundu.

Anahtar Kelimeler: CHPAhmet Mıhcıkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa