Kınalı kuzular geleneksel asker geceleriyle uğurlandı

Konya’da vatani görevlerini ifa etmeye hazırlanan kınalı kuzular için önce geleneksel asker geceleri düzenleniyor.

07.05.2018 17:33, 2 yıl önce eklendi.
Kınalı kuzular geleneksel asker geceleriyle uğurlandı

Konya’da asker adayları için nesilden nesle aktarılan geleneksel asker geceleri kent genelinde devam ediyor. Düzenlenen etkinliklerde 98/2 tertip askerlerin uğurlanması sebebiyle renkli görüntüler ortaya çıktı. Eğlenceli bir ortamda asker adaylarının moral motivasyonunu yükseltmek amacıyla düzenlenen etkinliklerde asker yakınları, “Konyamızın farklı bir geleneği, uğurlanırken asker çetneviri yapılıyor. Yani eğlencede gençler kendi arasında veda olarak yapılıyor ama inşallah bu veda değil ömür boyu bir birliktelik olur" şeklinde konuştu.

"Askere değil, vatana bir kurban gönderiyoruz”

Askere gidecek evlatları kadar kendileri de heyecanlı olan ailelerden bazıları gözyaşlarını tutamazken, bazıları bu anların heyecanını yaşadı. Kınalı kuzulardan birisinin babası, "Vatana bir kurban gönderiyoruz, Allah’ım bütün giden askerlerimize sağlıkla gidip gelmeyi nasip etsin. Vatan bizimdir. Vatanı korumak için hepimiz bu vatani görevi yaptık sıra oğlumda. Allah’ın izni ile gidip Allah’ın izni ile gelmesini diliyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Kınalı kuzularAskerkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat