Lokman Hekim ‘Direniş Karatay’ Filmini izledi

Özel Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi idarecileri ve öğretmenler, 9 Mart’ta vizyona giren,

05.04.2018 14:40, 2 yıl önce eklendi.
Lokman Hekim ‘Direniş Karatay’ Filmini izledi

Selçuklu döneminin anlatıldığı ‘Direniş Karatay’ filmini izledi.

Özel Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulundan  Ali İhsan Kaya , Ahmet Salur, Hasan Karyeyen, Mecit Saraç, Süleyman Salur ve Okul Müdürü Osman Kabalak ile öğretmenler ve tüm personel, 9 Mart’ta vizyona giren, Selçuklu döneminin anlatıldığı ‘Direniş Karatay’ filmini izledi.Çekimlerinin tamamı Konya’da gerçekleştirilen 'Direniş Karatay’ da, Selçuklu Devleti'ni yıkmak için yola çıkan Moğollar ile devleti korumak için savaşan Celalettin Karatay ve Ahi Evran'ın hikayesi konu ediniliyor.

Filmle ilgili değerlendirmeler bulunan Özel Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kaya, filmin çok beğenildiğini dile getirerek, bu tür dönem filmleriyle öğrencilerin, tarihi okuyarak öğrenmenin yanı sıra onu beyaz perdede izleme heyecanını yaşadıklarını söyledi. Ayrıca Karatay Medresesi’nin 1251 de kurulması ve 1914 yılına kadar eğitime devam etmesi ve uzun bir aradan sonra 2009 yılında Konya Ticaret Odasının tekrar Medreseyi günümüz şartlarına göre Karatay Üniversitesi olarak Eğitim Öğretime yeniden açmış olması ayrıca çok manidardır.

Filmin yapımında emeği geçen ve bu akşam izlemek için katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler: DirilişKarataykonya9MartFilim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat