Özel Ekol Koleji Kodluyor

Robotik, makine mühendisliği beraberinde uçak mühendisliği ve uzay mühendisliği, elektronik Özel mühendisliği,

04.04.2018 11:55, 1 yıl önce eklendi.
Özel Ekol Koleji Kodluyor

bilgisayar mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve kontrol mühendisliği dallarının ortak çalışma alanıdır.

Konya Özel Ekol Koleji, ilkokul ortaokul ve lise seviyesinden itibaren kodlama dersi vermektedir. Eğitim alan öğrenciler burada tam donanımlı bir şekilde kodlamayı, üretimi, elektroniği, 3D çizimi ve girişimciliği öğrenerek hayallerine ulaşıyor.  Robotik ve kodlama dersinin öncülerinden olan Dr.Mehmet Birekul,Ekol nesiller Ekolde yetişiyor sloganıyla öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik etti.

Leila Gelas, Öğretmen:“Robotlar, çocuklar için çekici çünkü onları televizyonlarda çizgi filmlerde görüyorlar. Bu bir oyuncak sonuçta. Kullandıkları birşey değil. Eğlendikleri, çekici bir oyuncak. O halde bu çekici oyuncakları da eğitimlerde kullanmasını bilmeliyiz”

Yassine Serhrouchni, Proje Yöneticisi, Generation Robots: “Bir robotu bir öğrenciyle tanıştıran öğretmenin çocuklara gün boyunca robotların çalışması ile ilgili söyleyecekleri çok önemli. Öğretmenler çocukların, robotların nasıl programlandığına dair düşünmelerini, bilgisayar bilimi ve matematik hakkında fikir edinmelerini sağlamalı.Robotlar pedagojik açıdan çok önemli.”

Enformasyon Teknolojileri alanındaki büyüyen talep bu alandaki bilimsel çalışmaları her geçen gün daha önemli kılıyor. Peki bugün öğrenilen bir programlama dili yarın eskiyorsa ne yapılmalı?

Yassine Serhrouchni:“Teknolojiler değişir ama arkasındaki temel ve mantık hep aynıdır. Bugün belirli bir programlama dili veya teknolojik veriyi orta okulda öğrenmek çok önemli değil. Ama programlama yolu ile yaklaşım tarzını ve problem çözme metodunu öğrenmek bir hayli önemli.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa