Evlatsız Yaşanır, Ama Vatansız Asla

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir, “Derneğimizin 185 üyesi var. 1973 tarihinden bugüne kadar

28.03.2018 13:23, 11 ay önce eklendi.
Evlatsız Yaşanır, Ama Vatansız Asla

Konya’nın şehit sayısı 417 olmuştur. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, üyelerle birlikte Konya Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Pekdemir’i ziyaret etti.

Tekrar dernek başkanlığına seçilmesinden dolayı “Hayırlı olsun” dileklerini de ileten Dr. Mustafa Güçlü, bugüne kadar Allah için, vatan için, bayrak ve kutsal değerleri uğruna şehit olan bütün şehitlerimize Allah rahmet etsin, ruhları şad olsun” dedi. Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir de, ziyaretten son derece memnun olduklarını ifade ederek “Haftanın her Pazartesi günü öğleden sonra bir şehidimizi, aileleriyle birlikte dernek binamızda etkinlik düzenleyerek anıyoruz. Sizleri de o gün bekleriz. Derneğimizin 185 üyesi var. 1973 tarihinden bugüne kadar Konya’nın şehit sayısı 417 olmuştur. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

Bir saate yakın süren sohbetten sonra dernek başkanı Pekdemir, Aydınlar Ocağı üyelerine odaları gezdirerek şehitler hakkında bilgi verdi. 112 şehidimizin resimlerinin yer aldığı tablodaki  “Evlatsız yaşanır… Ama vatansız asla!”, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” yazıları dikkat çekti.

Anahtar Kelimeler: EvlatVatankonyaşehit

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa