Genç Çanakkale Zaferi Birlik ve Beraberliğimizin sembolüdür

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 103. yıldönümüyle ilgili bir mesaj yayınlayan

18.03.2018 13:25, 2 yıl önce eklendi.
Genç Çanakkale Zaferi Birlik ve Beraberliğimizin sembolüdür

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç, Çanakkale ruhunun birlik ve beraberliğimizin sembolü olduğunu söyledi.

 

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç mesajında Çanakkale mücadelesinin bir kahramanlık destanı olduğunu belirterek, “Birinci Dünya Savaşı’nda ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, kendisinden kat ve kat güçlü olan ordulara geçit vermeyen ulusumuzun bütün varlığıyla özgürlük ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin sembolü, bir kahramanlık destanıdır. Bugün bu zaferin 103. yılını kutluyoruz.

Türk Ulusu, özgürlük ve bağımsızlığı için her türlü engeli aşacağını, birlik içinde yurdun her karış toprağını canı pahasına savunacağını “Çanakkale geçilmez” dedirterek bu savaşta bir kez daha kanıtlamıştır. Çanakkale’de, ulus olma bilincinin tohumları atılmış, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna zemin hazırlanmıştır.  Çanakkale cephesinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, liderliğini, cesaretini, yurt sevgisini ve askeri dehasını ortaya koymuştur. Çanakkale zaferinden güç alan ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nda O’nun etrafında bütünleşerek emperyalist devletlere karşı dünyada ilk bağımsızlık mücadelesini vererek büyük bir zafere imza atmıştır. Emperyalizmin yenilebileceğini gösteren bu zafer tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur” dedi.

Mustafa Kemalsiz Bir Çanakkale Düşünülemez

Özgür Genç Mustafa Kemalsiz Bir Çanakkale’nin düşünülemez olduğuna dikkat çekerek,

 “Ancak son zamanlarda bu zaferin önemi göz ardı edilmekte, Mustafa Kemal’siz bir Çanakkale yaratılmak ve ulus bilincini aşılayan bu kahramanlık destanı önemsizleştirilmek istenmektedir. MEB’in yeni müfredatında, Kut’ül-Amare’nin ‘zafer’ olarak Çanakkale’nin ise bir ‘cephe’ olarak ifade edilmesi bunun göstergesidir. İstiklal Marşımızın bile tartışmaya açıldığı bugünlerde, daha da önem kazanmıştır. Bilinsin ki Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan eğitimciler olarak, müfredatta azaltılsa da çıkarılsa da Çanakkale ruhunu evlatlarımıza aşılamaya devam edeceğiz. Kurtuluş destanını ölümsüzleştiren bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden İstiklal Marşı’na el uzatılmasına izin vermeyeceğiz. Yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı, ulusumuzun eşsiz bir mücadeleyle vermiş olduğu var olma savaşı ve bu savaş sonrasında kazandığımız zaferin 103. yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu