Yardımseverler kahvaltı da buluştu

Türkiye Yardım sevenler Derneği Konya Şubesi Başkanı Fahriye Gürler Sayar, “Hoş görü sahibi ve yardımsever

18.02.2018 21:00, 11 ay önce eklendi.
Yardımseverler  kahvaltı da buluştu

Konya halkımızın, ihtiyaç sahibi aileler, öğrenciler ve özellikle şehit çocukları için bu güne kadar göstermiş olduğu desteklerini tüm yürekleriyle devam ettirecekleri inancıyla, tüm Konyalıları ve yerel yönetimleri derneğimize desteğe bekliyoruz” çağrısında bulundu. Katılımın yoğun olduğu toplantı da Afrin’de şehit olan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşun da bulunan konuklar,  İstiklal Marşı okudu.

Türkiye Yardımsevenler Derneği Konya şubesinin Başkan Fahriye Gürler Sayar , yönetim kurulu üyeleri ve Konya’lı yardımseverler kahvaltıda buluştu. Konya Orduevin de bir  araya gelen konuklar, şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşını okuyarak toplantıya başladı.   Sayar,derneklerinin çalışmalarına 1930 Yılı’nda dikiş, nakış ve çorap üretimiyle başladığını belirterek “Bunun için açılan üç ayrı atölyede üretilen ürünler, ihtiyacı olan çocuklar ve doğum yapan kadınlara dağıtılmıştır. ‘Emek Karşılığı Yardım’ kampanyası ile kadına çalışma, para kazanma yolu açılmıştır. 1949’ lu yıllarda İkinci Dünya Savaşı’nın yurdumuza sıçrama tehlikesi karşısında, sınırlarımızı bekleyen erlerimize giysiler, çorap, atkı, eldiven yapılmış, gönüllü hasta bakıcılık kursları açılmış ve 95 kadınımız ‘Fahri Hemşire’ belgesi almıştır. Türkiye genelinde 150 yi aşan şube sayısı ile eğitim ve öğrenciye destek her zaman kesintisiz devam etmiştir. On binlerce öğrenci bursu dağıtılarak, öğrenci ordusu oluşturulmuştur” diye konuştu.

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ

Fahriye Gürler Sayar,  “İlk kurulduğuna yoksul kadınlara yardım derneği adı altında olan derneğimizi Mustafa Kemal Atatürk  , “Türk kadını yoksul değildir” diyerek  Türkiye Yardımsevenler Derneği olarak adını değiştirmiştir ve koyduğu tek dernektir. 88 yıllık onurlu tarihinde ulusumuza, ilköğretim okulları, öğretmen lojmanları, otistik çocuklar eğitim ve iş merkezleri, huzurevleri, öğrenci yurtları,  çıraklık okulu, lise, kan merkezi, sağlık ocakları,  acil yardım istasyonları kazandırmıştır.  Türkiye Yardımsevenler Derneğinin 2018 yılına kadar azim ve heyecan ile sürdürülen faaliyetleri devam etmektedir. Yaşanan terör olaylarında,  şehit olan asker ve polislerimizin eş ve çocukları için yapacağımız yardımlarda da, hoş görü sahibi ve yardımsever Konya halkımızın, ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için bu güne kadar göstermiş olduğu desteklerini tüm yürekleriyle devam ettirecekleri inancıyla, tüm Konyalıları ve yerel yönetimleri derneğimize desteğe bekliyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Türkiyekonya

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa