Cinsel Problemler Çözülebilir Problemlerdir

Psikolog Figen Güzeloğlu, evlilikte yaşanan cinsel problemlerin çözülebilir

18.02.2018 12:32, 2 yıl önce eklendi.
Cinsel Problemler Çözülebilir Problemlerdir

problemleri olduğunu belirterek, bu problemleri çözemeyenlerin mutlaka uzman doktora ya da psikologa gitmeleri gerektiğini söyledi.

Özel Bir hastane Psikolog Figen Güzeloğlu, evliliğin, bir erkek ve bir kadının aynı çatı altında yaşadığı, maddi ve manevi ihtiyaçlarını birlikte karşıladıkları, duygusal bağları ve romantik ilişkileri olan yapı olduğunu belirterek, “Evliliğin devamlılığının sürdürülmesinde cinsel ilişki önemli bir yere sahiptir. Cinsel ilişkide zaman, yer ve eş uygun bir şekilde seçildiğinde cinsel problemlerle karşılaşma olasılığı düşer. Cinsel hayatları iyi olan eşler daha mutlu olacaktır. Kadının ve erkeğin tenlerinin birbirine uyumlu olması, eşlerin birbirlerinin nelerden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını bilmesi, aralarında cinsel tutkunun olması, cinsel birliktelik yaşarken önce kendi mutluluğunu ve hazzını gözetmek, daha sonra eşini mutlu etmek cinsel birlikteliğin daha iyi geçmesine olanak sağlar. Evlilikte cinsel problemler, eşlerin ruh sağlığını bozabilir, hayat enerjisini düşürebilir hatta aşağılık psikolojisine sokabilir. Cinsel problemler psikolojik, sosyolojik ve biyolojik olabilir. Cinsellik bozulduğunda aile içi ilişkilerde problemler görülmektedir” dedi.

Anahtar Kelimeler: CinselHastanerdkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu