Sağlık- Sen’den Afrika’ya 3. Su Kuyusu

Sağlık-Sen Konya Şubesi ve Konya UMKE iş birliği ile Afrika ülkelerinden Çad’da su kuyusu açtırıldı.

09.02.2018 11:20, 1 yıl önce eklendi.
Sağlık- Sen’den Afrika’ya 3. Su Kuyusu

Sağlık-Sen’in Afrika’da Sudan ve Cibuti’den sonra açtırdığı 3. su kuyusu olma özelliğini taşıyan su kuyusu, bu bölgede yaşayan binlerce insanın ihtiyacını karşılayacak.

Sağlık-Sen’in sadece üyelerinin özlük haklarını savunan bir sivil toplum kuruluşu olmadığını bu güne kadar yapmış olduğu projelerle ortaya koyduğunu ifade eden Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, “Dünyanın en kurak ve yoksul bölgesi Afrika'da, yaşanan sorunların en başında susuzluk geliyor. Dünyanın en fakir insanlarına yapmış olduğumuz bu yardımlar ahrette de devam edecek bir hayrın kapılarını bizlere aralıyor” dedi. Afrikalı vatandaşların en büyük sorunlarının su ve beslenme olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, “Dünyanın en ücra noktalarında zor şartlar altında yaşayan insanlara yardım etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Açlık ve susuzlukla mücadele eden Afrika ülkelerine bundan sonra da yardım eli uzatmaya devam edeceklerinin de altını çizen Uysal, “Afrika’ya 4.su kuyusunu açmak için gönüllü üyelerimizle birlikte çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelimeler: Afrikasukuyusağlıksendika

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa