Bozkurt’tan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, 23 Ocak 1993 yılında uğradığı suikast sonucu vefat eden Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun

25.01.2018 13:33, 4 yıl önce eklendi.
Bozkurt’tan Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, 23 Ocak 1993 yılında uğradığı suikast sonucu vefat eden Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun 25. ölüm yıldönümü nedeniyle Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti Bozkurt’a, CHP İl Başkan Yardımcısı Ergelir Mert eşlik etti.

 

Gazetecilik Toplum İçin Yaşamsal Öneme Sahiptir

 Uğur Mumcu’nun gazetecilik yönünün örnek alınması gerektiğini belirten Hüsnü Bozkurt, “Bazı meslekler demokratik hayat için çok önemlidir. Gazetecilik mesleği de bunlardan birisidir. Gazetecilik doğru yapıldığı zaman toplum için yaşamsal öneme sahiptir. Bugün gazetecilerin meslek büyüğü, araştırmacı gazetecilik deyince akla ilk gelen Uğur Mumcu’nun katledilişinin yıldönümü. Tüm gazetecilerimizin Uğur Mumcu’yu örnek almasını diliyorum ve kendisini rahmetle anıyorum” dedi.

 Bozkurt, “Zeytin dalı Harekatı” için Suriye’nin Afrin bölgesinde görev yapan Mehmetçiklere de Allah’tan yardım dileyerek, “Bu tür meselelerde hükümet devlet ayrımı yoktur. Bölgenin teröristlerden temizlenmesi ve sınırlarımızın güvenliği adına yapılacak müdahaleleri destekliyoruz” diye konuştu.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini belirterek, “Sınırlarımızda bize karşı yapılabilecek her türlü saldırıya karşı alınan bu önlemin, Afrin harekâtının arkasında duruyoruz. Bu harekât umarım en kısa sürede ülkemizin lehine sonuçlanır.”

 Uğur Mumcu ile ilgili söylenecek çok şey olduğunu kaydeden Özdemir, “Uğur Mumcu, araştırmacı gazeteciliğin öncü ismidir. Mumcu, gazetecilik yönüyle örnek alınacak biriydi. İnsanların görüşünü benimsemeyebilirsiniz ama gazeteciliğini ve bu mesleğe verdiği değeri hepimizin görmesi gerekiyor. Bu nedenle Uğur Mumcu saygıyla andığımız bir isim” şeklinde konuştu. Özdemir, Bozkurt’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat