Sosyal Yoksulluk Zirvesi Sonuç Bildirgesi Açıklandı

Türkiye’nin 81 ilinden yola çıkarak Konya’da buluşan gençler,

23.01.2018 18:56, 2 yıl önce eklendi.
Sosyal Yoksulluk Zirvesi Sonuç Bildirgesi Açıklandı

Türkiye’nin 81 ilinden yola çıkarak Konya’da buluşan gençler, dört gün süren Sosyal Yoksulluk Zirvesini tamamladı. Dinlenilmek isteyen gençler, zirvenin sonuç bildirgesinde, "Farklılıklarımız en büyük zenginliğimiz. Ben, sen, o demeden biz diyelim" diyerek, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde önemli bir mesaj verdi.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Mehmet Babaoğlu’nun öncülüğünde ve Ulusal Ajans katkılarıyla, AK Parti İnsan Hakları Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, Çevre Komisyon Başkanı Muhammet Balta ve AK Parti Milletvekilleri Aydın Ünal ile Hüsnüye Erdoğan’ın katılımıyla Konya’da gerçekleştirilen Sosyal Yoksulluk Zirvesi sonuçlandı. 'Konuşmak için değil, gençleri dinlemek için' sloganıyla başlayan zirveden, 'Farklılıklarımız en büyük zenginliğimiz. Ben, sen, o demeden biz diyelim' mesajı çıktı.

Zirveye katılan gençlerin ortak taleplerinin not edildiği çalıştayın sonuç bildirgesi 5 ana başlık altında toplandı. İlk ve en önemli başlığın ‘Dinlenilmek’ olduğu sonuç bildirgesinde sırasıyla, ‘Aileler’, ‘Eğitim’, ‘Sosyal Çevre’ ve ‘Teknoloji’ başlıkları yer buldu.

Anahtar Kelimeler: Sosyal YoksullukTürkiyeKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu