Ünal CHP, ülkemizi sahip çıkmaya devam edecektir

CHP Konya il Başkanı Mehmet Ali, İlçe Başkanlarıyla yaptığı toplantı’da gündemi değerlendirerek,

03.01.2018 13:14, 12 ay önce eklendi.
Ünal CHP, ülkemizi sahip çıkmaya devam edecektir

Ülkemize, cumhuriyetimize, parlamenter sistemimize ve demokrasimize hep birlikte sahip çıkmaya halkamızla birlikte devam edeceğiz diye konuştu.

CHP ilçe başkanlarıyla Novotel’de düzenlediği toplantı’da konuşan CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, toplantıya katılan ilçe başkanlarına teşekkür ederek,  “Birlikte iyi bir dönemi geçirdik.  Önce sizlere, il, ilçelerdeki yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve tüm partililere teşekkür ediyorum. Sağlık sorunu yaşamama rağmen sizlerle çalışmaya ve mücadeleye devam ettim. Elimizden geleni yaptık. İçinde bulunduğu süreçte cumhuriyetimize, vatanımıza ve tüm değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizin birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için üzerimize düşün görevleri yerine getirdik.  Sevgili ilçe başkanlarım sizin aklınız başkalarının aklı gibi kirada değildir.  Ülkemize, cumhuriyetimize, parlamenter sistemimize ve demokrasimize hep birlikte sahip çıktık. Bundan sonrada Cumhuriyetimizi Korumaya ve sahiplenmeye de halkamızla birlikte devam edeceğiz. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, bütün insanlarımızı ve partililerimizi hiçbir ayrım yapmadan kucakladım.  Partimizde kim ne yaptıysa destek oldum. Hep açık oldum. Bu şehrin, insanını ve partililerimizi seviyorum. Üzerime düşen maddi manevi tüm görevleri yerine getirmeye çalıştım.  Bundan sonrada yapmaya da devam edeceğim” dedi.

Tek hedefimiz, CHP’nin iktidarı olmalıdır

Mehmet Ali Ünal konuşmasının devamında tek hedefimiz CHP’nin iktidarı olmalıdır diyerek, “Önümüzdeki dönem önemlidir. Üç seçimi yaşayacağız. Onun içinde birbirimizi seveceğiz ve sarılacağız. Önce yerel seçimlerde sonra genel seçimlerde partimizi iktidar yapacağız. Birbirimizi ayırmadan siyaset yapıp, partimizin iktidar koşusuna birlikte destek vereceğiz. 

Ülkemizin CHP’nin iktidarına ihtiyacı olduğundan üzerimize düşen görev ve sorumlulukları hep birlikte yerine getireceğiz. Hak, hukuk, adalete ve ülkemizin bütün değerlerine sahip çıkacağız ve çıkmaya devam edeceğiz.”

Siyaset Bir Hizmet İşi Olmalıdır

Siyasetin bir hizmet işi olduğuna da dikkat çeken Mehmet Ali Ünal, “Siyaset bir hizmet işidir. Birilerinin yaptığı gibi çıkar ve menfaat temin etme işi değildir. Önce vatanımız, tüm değerlerimiz, halkımız ve sonra da partimiz gelmelidir. Partimizin oyunu tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da yükseltmek istiyoruz. Partimizi birlik ve beraberlik içinde büyütüp, iktidara taşımak en büyük amacımız olmalıdır. Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet ettiği

Cumhuriyetimizi, Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletinin olacaktır ilkesini ve partimiz CHP’yi ölünceye kadar taşıyacağım. Hepimiz Türkiye’yi ve geleceğimizi düşünüyoruz. Bu parti yiğitlerin, aklını kiraya vermeyenlerin ve her zaman halkını ön palanda düşünenlerin partisidir” şeklinde konuştu.

Daha sonra ilçe başkanları birer konuşma yaparak, kongre süreci, Türkiye’nin sorunları,  önümüzdeki dönem seçimler ve yapılacak çalışmalar ele alındı. 

Anahtar Kelimeler: Ülkechpkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa