Kudüs Filistin’in Başkentidir” Temalı Otobüs Durağı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kudüs'ü başkent ilan etme çabalarına tepki

30.12.2017 18:14, 5 yıl önce eklendi.
Kudüs Filistin’in Başkentidir” Temalı Otobüs Durağı

göstermek ve Kudüs'ün gündemde kalmasını sağlamak amacıyla şehir merkezindeki üç otobüs durağını, “Kudüs, Filistin'in başkentidir” görselleriyle kapladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ABD’nin Kudüs’ü “İsrail'in başkenti” olarak ilan etme çabalarına tepki amacıyla Alaaddin Bulvarındaki üç otobüs durağını Mescid-i Aksa ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin bulunduğu görsellerle kapladı. Vatandaşın büyük ilgisini çeken ve takdir gören “Kudüs” temalı durakta, “Kudüs, Filistin'in başkentidir” yazısı dikkati çekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Büyükkarakurt, Kudüs konusuna dikkat çekmek amacıyla şehrin en işlek bulvarındaki bazı durakları Kudüs temalı afişlerle giydirdiklerini söyledi. Kudüs davasını gündemde tutmanın çok önemli olduğunu belirten ve Kudüs'ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen Büyükkarakurt, “Kudüs, yıllardır Türkiye'nin ve İslam ülkelerinin davası olmuştur. Biz de bu davayı gündemde tutmak, vatandaşlarımızın gündeminde kalmasını sağlamak amacıyla böyle bir faaliyette bulunduk” dedi.

Durakları oldukça beğendiklerini söyleyen vatandaşlar da Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Birleşmiş Milletlerde (BM) yaptığı konuşmada bunu belirttiğini hatırlatarak, durağın bu şekilde düzenlenmesine sevindiklerini ifade ettiler. Vatandaşlar ayrıca bu anlamlı uygulamanın diğer belediyelere de örnek olması temennisinde bulundular.

Anahtar Kelimeler: Otobusdurakkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant