Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Kez Toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek

15.12.2017 19:07, 2 yıl önce eklendi.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Kez Toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için bugün ikinci toplantısını yaptı.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ikinci toplantısını Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında yaptı. Türk-İş'in ev sahipliğindeki toplantıda Komisyon Başkanı Önder, toplantıda Kalkınma Bakanlığının ve Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) asgari ücrete yönelik raporlarının sunumunu dinleyeceklerini ve bu konuda tarafların görüşlerini alacaklarını belirterek, “Bir sonraki toplantımızı TİSK’te yapacağız. O toplantımızda da Kalkınma Bakanlığımızın nihai raporunu dinleyeceğiz. Bizde Çalışma Bakanlığı olarak geçmişten günümüze asgari ücretlerle ilgili kısa bir çalışma yaptık. Onu da komisyon üyelerine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Önder, bir sonraki toplantının ise 22 Aralık’ta saat 15.00’te TİSK’te olacağını bildirdi. Açıklamaların ardından toplantı basına kapalı yapıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat