Ekol Okuyor!

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için Ekol Koleji’nde her gün tüm öğrenciler 20 dakika kitap okuyor.

10.12.2017 10:52, 11 ay önce eklendi.
Ekol Okuyor!

Bu etkinliğin temel amacı, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; öğrencilerin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemektir. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, toplumsal duyarlılık ile yorumlama bilgi ve becerisi amaçlanmaktadır.

Okul müdürü Dr. Mehmet Birekul “Yetiştirdiğimiz öğrencileri kitapla desteklemediğimiz sürece gidecekleri yönleri bulmalarını sağlayamayız, asıl amacımız günde 20 dakika dahi olsa onlara bu konuda yardımcı olmak ve kitabı bir pusula gibi görmelerini sağlamaktır. Bu yolla öğrencilerin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa