Kapakla Mevlana'nın mozaik tablosunu yaptılar

Tokat 26 Haziran Ortaokulu öğrencileri okul çevresinden topladıkları 5 bin atık şişe kapağını kullanarak Mevlana'nın

05.12.2017 12:18, 12 ay önce eklendi.
Kapakla  Mevlana'nın mozaik tablosunu yaptılar

Mevlana'nın dev mozaik tablosunu yaptı.

Tokat'ta kent merkezinde bulunan 26 Haziran Ortaokulu'nda okuyan öğrencilerin 1 ay gibi bir sürede tamamladıkları 1 buçuk metreye 2 buçuk metre ebadındaki dev mozaik tablo için 5 bin atık şişe kapağı kullandı. Mevlana henüz hayatta iken Mevlevihane kurulan Anadolu'nun tek kenti olan Tokat'ta yaşayan çocuklar, en büyük isteklerinin ortaya çıkardıkları bu eseri Konya'da da sergilemek olduğunu söyledi.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Bahadır Koç ve Türkçe Öğretmeni Serkan Mevlüt Taşkın'ın önderliğinde bir araya gelen 30 öğrenci, 'Değerlerimiz Geleceğimizdir Projesi' kapsamında Mevlana temalı bir çalışma yapmak istedi. Bu talebi okul idaresine de bildiren öğrenciler, Okul Müdürü Bekir Hüseyin Çevik'in de verdiği destekle bir kampanya başlattı. Okul çevresindeki apartmanlardan topladıkları 5 bin şişe kapağıyla Mevlana Mozaiği yapmaya başlayan öğrenciler, 1 ay gibi kısa bir sürede bitirdikleri çalışmalarına, yine kendi yaptıkları karekodlu video ve sesli anlatımlar gibi teknolojik eklemeler de yaparak tamamladı.

Çalışmanın Değerler Eğitimi kapsamında yürütüldüğünü söyleyen Okul Müdürü Bekir Hüseyin Çevik, öğrencilerin aldıkları bu eğitim içerisinde yer alan hoşgörü temasını, bir proje ile yürütmek istediklerini ve bu taleplerini de memnuniyetle kabul ettiklerini söyledi. Çevik, "İsmi hoşgörü ile bütünleşmiş olan Mevlana Celaleddin'i Rum'i'yi bu projede esas aldık ve böyle bir mozaik çalışmasında bizim öğrencilerimi yer aldı" dedi.

Anahtar Kelimeler: Kapakkonyatablo

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa