Ünal; Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engeller yıkılmalıdır

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında,

04.12.2017 11:44, 12 ay önce eklendi.
Ünal; Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engeller yıkılmalıdır

engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engellerin yıkılması, ülkemizin daha güçlü bir şekilde hedeflerine yürümesi için de bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Engellilerin bizlerden birisi olduğunu ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini belirten CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, “Halkımızın huzur ve mutluluğu tüm yurttaşlarımızın doğuştan sahip oldukları hakları özgürce kullanabilmeleri ve hiçbir ayrım gözetmeksizin ülkemizin imkânlarından eşit şekilde yararlanabilmeleri ile olanaklıdır. Engelli veya engelsiz tüm yurttaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi, fırsat eşitliğinden yararlanması ve hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması geleceğe güvenle bakmamızın temel şartıdır. Anayasamızda yer alan sosyal devlet ilkesi gereğince insanlarımızı sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmak, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamak devletin görevidir. Topluma sunulan tüm hizmetlerin engelli yurttaşlarımıza da eşit ve erişilebilir bir şekilde sunulması, yurttaşlarımızın toplumsal yaşama katılması için gereken önlemlerin alınması ve engelli insanlarımızın hayatın her alanında desteklenmesi bu görevin doğal bir sonucudur” dedi.

 Engelli ve Engelsiz Tüm Yurttaşlarımız Eşit Olmalıdır

Mehmet Ali Ünal bütün yurttaşlarımızın her türlü haklardan eşit şekilde yararlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Bir ülke ancak tüm yurttaşları özgür, her türlü haklardan eşit oranda faydalanır ve üretkense güçlü olur. Engellilerin önündeki tüm yasal ve zihinsel engellerin yıkılması, ülkemizin daha güçlü bir şekilde hedeflerine yürümesi için de bir zorunluluktur. Engellilerin önündeki engelleri yıkmak, Türkiye’nin önündeki engelleri aşmanın temel yoludur. Sosyal devlet ilkesinin tam anlamıyla hayat bulması ve engelli yurttaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması için partimiz CHP elinden gelen her türlü katkıyı vererek, çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki yasama döneminde de partimiz, kamu hizmetlerinde engelli yurttaşlarımızın istihdam olanaklarının geliştirilmesi, engelli istihdamı ve engellilerin çalışma yaşamına uyum sağlayabilmesi için gereken yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi, engelliler için ücretsiz sağlık hizmetlerinin sağlanması ve tüm engellilerin sosyal güvenlik kapsamına alınması için gereken yasal teklifleri yapacak ve engelli yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir. Engelli yurttaşlarımızı en içten sevgi ve saygılarımı sunarak, bütün Konyalı hemşerilerimizi engellerin olmadığı bir dünya için el ele vermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Anahtar Kelimeler: CHPkonyaEngel

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa