Ekol Koleji Hayat Kurtarıyor!

29 Ekim- 4 Kasım arasında Kızılay Haftası’nı büyük bir özenle kutlayan Ekol Koleji, öğrencilerinin Kızılay’a karşı

22.11.2017 12:12, 1 yıl önce eklendi.
Ekol Koleji Hayat Kurtarıyor!

bu ilgisine kayıtsız kalmadı.  17 Kasım Cuma günü tüm okul öğrencilerine 4 oturum halinde Kızılay yetkilileri tarafından seminer verildi.

Özel Ekol Koleji konferans salonunda Kızılay yetkilileri Engin Çorman, Gülnur Ece  ve Mehmet Burak Dalbudak tarafından verilen seminerde ilkokul, ortaokul ve lise ayrı olmak üzere 4 oturumda Kızılay hakkında detaylı bilgi verildi. Türk Kızılay’ı bu çalışma kapsamında organ, kan, kök hücre bağışı konularında öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlamıştır. Kızılay yetkilileri aynı zamanda okul panolarını da incelemiş ve öğrencilere emeklerinden dolayı teşekkür etmiştir. Geleceğin bağışçıları olarak onları yetiştirmek hepimizin görevi diyen okul müdürü Dr. Mehmet BİREKUL “bir sosyal sorumluluk olarak her bireyin içinde bulunduğu koşulları değerlendirerek düzenli bir bağışçı olması gerekir, aksi taktirde bu ortak projelerin hiçbir önemi kalmaz; biz hem bir eğitim kurumu hem de şahsi olarak insani sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz için kıvanç duyuyoruz” diye ekledi.

Sadece seminerle vermekle kalmayan Ekol Koleji aynı zamanda etkinliğin devamı olarak da velilerini kan bağışına davet etmiştir. Kan bağışında bulunan velilerini de teşekkür belgesiyle tescillemiştir. Böyle bir bağışa vesile oldukları ve çocuklarını böyle bir eğitim kurumunda yetiştirme imkanı buldukları için çok şanslı olduklarını söyleyen veliler, çocuklarının kahramanı olmak için Kızılay’a ve çalışmalarına destek verdiklerini söylediler.

Anahtar Kelimeler: KanBagışıÖğrenciVeliokul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa