ÇYDD, üyelerini kahvaltıda buluşturdu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Konya şubesi tarafından bir Otelde

20.11.2017 10:33, 1 yıl önce eklendi.
ÇYDD, üyelerini kahvaltıda buluşturdu

düzenlenen birlik ve dayanışma kahvaltısına katılım yoğundu.

ÇYDD Konya Şubesinin Birlik ve Dayanışma Kahvaltısına, ÇYDD Konya şubesi Başkanı Fatma Sibel Ünsal, yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra ADD Konya Şubesi Başkanı Ferhat Pekedis, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Genç ve yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. 

 Konuşmasında Birlik ve Dayanışma kahvaltısına katılanlara ve derneğe destek verenlere teşekkür eden ÇYDD Konya Şube Başkanı Fatma Sibel Ünsal, “Derneğimiz 1989 yılında kurulmuş olup, bugün itibariyle Türkiye genelindeki 107 şubesiyle yoluna devam etmektedir. Derneğimizin amacı; Atatürk ilke ve devrimleriyle Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruma yolunda, insan haklarına saygılı, bilimsel verilere dayanan düşünme ve sorgulama yetilerini geliştiren çağdaş bir yaşam ve eğitim felsefesini amacıyla çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmaktır. Hedefimiz, Türkiye’de öncü, dünyada örnek bir toplum kuruluşu olmaktır. Ulusal ve evrensel değerleri içselleştirmiş, laikliğe, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan, çok kültürlü bir toplumu zenginlik kabul eden, eleştiriye açık, üreten ve kamu yararına söz eden bir anlayıştır. Konya şubemiz 1996 yılında açılmış olup, o günden bugüne çalışmalarını yürütmektedir” dedi.

116 Öğrenciye Eğitim Bursu Veriliyor

Fatma Sibel Ünsal dernek olarak Konya’da 116 öğrenciye eğitim bursu verdiklerini de ifade ederek, “Derneğimizin Konya şubesinde 2017-2018 öğretim döneminde öğrencelerimizin eğitimlerine katkı vermek amacıyla eğitim bursları vermekteyiz. Üniversitede okuyan 27 öğrencimize genel merkez tarafından burs verilirken, 54 öğrencimize de Konya şubesi olarak burs vermekteyiz. 35 tane orta öğretim öğrencilerimizi verdiğimiz burslarla birlikte toplam 116 öğrenciye burs veriyoruz. Bu güne kadar derneğimize emeği geçen, aramızda bulunan ve bulunmayan kurucu başkanlarımıza ve şube başkanlığı yapan, yönetimlerinde görev alan arkadaşlarımıza, maddi ve manevi olarak katkıda bulunanlarla birlikte kahvaltımıza katılarak destek verdiğiniz içinde sizlere teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz şu zor dönemlerde birlik ve beraberliğimizi koruyup, güçlendirerek, ülkemize ve cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

 

Anahtar Kelimeler: KonyaKahvaltı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem

Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya arsa